Delfi: Eestis ja Lätis töötab jälgimisprogramm FinSpy

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2013 kell 11:2801

Küberjulgeoleku eksperdid on paljastanud, et 25 riigis maailmas kasutatakse kodanike järele spioneerimiseks jälgimisprogrammi FinSpy. Sealhulgas on programm kasutusel ka Eestis ja Lätis, vahendas New York Timesi Delfi. 

 

Programmi tõid päevavalgele Toronto Ülikooli Munk julgeoleku ekspert Morgan Marquis-Boire ja California Ülikooli arvutiteadlane Bill Marczak. Nad said enda kätte hulgaliselt kahtlase sisuga e-kirju, milles sisaldus salajast informatsiooni jälgimisprogrammi FinSpy kohta. Väidetavalt on võimalik nuhkvaraga siseneda inimese arvutisse ja näiteks salvestada tema Skype`i vestlusi, lülitada sisse veebikaamera ja mikrofon ning jälgida, millega inimene hetkel tegeleb.

Ka FinFisheri nimel all tuntud programm avastati eelmisel aastal, kuid nüüd on eksperdid veendunud, et jälgimisprogrammi tõepoolest kasutatakse vähemalt 25 riigis.

FinSpy suhtleb ka Eestis ja Läti asuvate serveritega, kuid veel pole selge, kas siin asuvad mõned tarkvara juhtserverid või kasutavad jälgimistarkvara konkreetsed asutused.

News Wave kirjutab, et Briti kompanii Gamma Group müüb FinSpy nuhkvara valitsustele ning artikkel annab mõista, et Eesti ja Läti valitsused on varustatud jälgimisprogrammiga, mis aitab kodanike internetitegevusel silma peal hoida.

 

Täispikk artikkel: Delfi

Loe ka: News Wave

Pilt: gigazine.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt