Läti president: euro teeb elu kergemaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2013 kell 15:25 

Euro muudab elu Lätis kindlasti kergemaks, eriti ärivaldkonnas, kinnitas president Andris Bērziņš neljapäeval usutluses telekanalile LNT. President ütles end mõistvat elanike suhtumist eurole üleminekusse, kuid tema sõnul on selle põhjuseks peamiselt eurotsooni kriis, vahendab BNS.

 

“Eurooptimismi mõjutab eeskätt ebaselge tulevik,” sõnas ta, tõdedes, et eurotsooni kriisi ei ole veel kindlalt selja taga, sestap on mõistetav Läti elanike enamiku soovimatus latid eurode vastu vahetada.

“Mina ei kahtle euro vastuvõtmise kasulikkuses, eriti äris ja ekspordis. See vähendab kulusid näiteks valuuta vahetamisele,” ütles Bērziņš. Ta lisas ka, et Lätil oleks võimalik saavutada Euroopa keskmine elatustase kõigest kümne aastaga.

President rõhutas, et eurole üleminek on olnud Läti strateegiline eesmärk juba 10 aastat, otsustavaid samme selle suunas on astutud viimased viis aastat. Läti võtab euro kasutusele 1. jaanuaril 2014.

 

Allikad: BNS, The Baltic Course

Loe lisaks: The Guardian

Pilt: myeurohobby.eu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt