Leedu kuumad uudised 1.–14. aprill

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. aprill 2013 kell 14:52 

Gazprom versus Leedu – kauplemine jätkub

Väidetavalt olevat juba mõnda aega kestnud „gaasisõjas“ Gazprom nüüd esitanud Leedule pakkumise 20% hinnasoodustuse kohta gaasi hinnast, millele oodatakse Leedult vastutulekut muudes aspektides nagu lepingu sõlmimine 2020. aastani ja tarnegarantiid Kaliningradi varustamisel. Selliste uudiste peale hakkasid Leedu kõrged instantsid – näiteks peaminister – väitma, et mingit sellist diili ei ole pakutud ega ka arutatud. Link 1, link 2.

Leetu tehti eelmisel aastal 20 000 küberrünnakut

Eelmisel aastal sattusid Leedu elanikud 20 000 küberrünnaku sihtmärgiks. Võrreldes 2010. aastaga on küberrünnakute arv peaaegu kahekordistunud. Spetsialistid hindavad suurimaks probleemiks ühtse hoiatus- ja kontrollsüsteemi puudumist ja seda, et asjakohaste küsimustega tegelemine on jagatud kuue erineva ametkonna vahel. Link.

Leedus sünnib kolmandik lastest väljaspool abielu

Leedus sündis 30% lastest 2011. aasta statistika alusel väljaspool abielu. Kuigi katoliku riigi kohta on see üsna kõrge näitaja, siis euroliidu keskmisest (39,5%) on see madalam. Leedus oli vastav näitaja 1990. aastal 23% ja 2000. aastal 22,6%. Euroliidus on selles osas liider Eesti 59,7%-ga, kõige konservatiivsem on aga Kreeka 7,4%-ga. Link.

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt