Uudiseid Lätist: selgitati välja tasustatavaimad ametid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2014 kell 14:29Lätis selgitati välja enim sisse toovad ametid

Lätis selgitati välja kõige tasuvamad ametid ehk reastati elukutsed sissetulekute alusel. Selgus, et kõige rohkem teenivad lennukpiloodid (30,24 eurot tunnis), ortodondid, väärtpaberitega tegelejad, finantsriskide haldajad ja laevanduse ohutusinspektorid, kõige vähem aga usukogukonna eestseisjad (1,83 eurot tunnis), metallurgiaettevõtte koristajad, kingsepad, köögiviljakasvatajad-põllumajandustöötajad ja invaliidi tugiisikud.

Allikas: Delfi.lv

 

Läti kaotas aastaga üle 20 000 majanduslikult aktiivse elaniku

Läti kaotas eelmise aastaga 22 800 majanduslikult aktiivset elanikku, nagu selgus eelmise ja üle-eelmise aasta neljanda kvartali arvude võrdlemisel.
Eelmise aasta neljanda kvartali seisuga oli majanduslikult aktiivseid elanikke Lätis 1 014 700 ehk 66,1% elanikkonna vanuserühmades 15–74 aastat.

Allikas: Delfi.lv

 

Riias pakutakse tasuta läti keele kursuseid

Läti pealinnas hakkavad tänavu tasuta läti keele kursuseid pakkuma kaheksa linnalt vastava toe ja loa saanud organisatsiooni. Kui seekordseks koolitavate koguarvuks on plaanitud 1200 osalejat, siis eelmisel aastal läbis keelekursused 1391, 2012. aastal 2560 ja 2011. aastal 507 riialast.

Allikas: Apollo

 

Foto: Dmitrij Shpilchevskij / Wikimedia Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt