Riias protestis ligi 1000 pensionäri

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. september 2013 kell 18:12latvia-protestRiias kogunes laupäeval Pensionäride Liidu korraldatud meelavaldusele ligi tuhat pensionäri, et tõmmata avalikkuse ja valitsuse tähelepanu vanurite probleemidele, ütles politsei kõneisik Toms Sadovskis BNS-ile.

 

Liidu juht Andris Siliņš ütles BNS-ile, et meelavaldusel kõnedega esinenud peatusid peamiselt pensionäride halveneval elujärjel ning asjaolul, et vanurite sissetulek on liiga väike isegi põhivajaduste rahuldamiseks. Tema sõnul ületas meeleavaldusest osavõtnute arv korraldajate ootused.

Meeleavaldusel võeti vastu resolutsioon, millega esitati valitsusele neli nõudmist – tagada indekseerimismudeli muutmise abil pensionite õiglane indekseerimine, suurendada pensione enne 1996. aastale eelnenud töö eest ja pensionide maksuvaba osa suurust ja viia sisse valitsuse rahastatud tervisekindlustuste süsteem pensionäride jaoks.

Resolutsioon esitatakse Läti seimile ja valitsusele koos teiste protestimiitingul tehtud ettepanekutega.

Läti tarmukad pensionärid on oma õiguste kaitseks tänavatele tulnud vähemalt korra pea igal aastal, sel aastal avaldasid nad meelt ka kevadel. Artiklit illustreeriv pilt pärineb 2009. aasta pensionäride meeleavalduselt.

 

Allikas: BNS, ReutersFoto: presseurop.eu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt