Peruu tähevärava müsteerium – uks teise reaalsusesse?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. november 2019 kell 18:31La Puerta de Hayu Marka on nimi, millega tähistatakse hiigelsuurt kaljurahnu Lõuna-Peruu mägedes. Tõlkes tähendab see “jumalate (hingede) väravat”, samuti kutsutakse väravalaadset kivimüüri Aramu Muruks või Aramu Muru ukseavaks, sest see meenutab suurt kivist väravat, mille sisse on nikerdatud väiksem ukseava. Kohalikud elanikud räägivad lugusid inimestest, eriti lastest, kes otse läbi kivi kaovad. Kas see müstiline ukselaadne struktuur võib olla portaal, mida iidsed jumalad kasutasid inimeste külastamiseks või saab selle kaudu astuda ehk alternatiivsesse reaalsusesse?

 

Suurt müstilist uksesarnast struktuuri Hayu Marka mägipiirkonnas, Titicaca järve lähedal Lõuna-Peruus on kohalikud juba ammu austavalt Jumalate linnaks kutsunud. Tegelikkuses ei ole sealt piirkonnast kunagi ühtegi linna avastatud ja ka inimeste elumajad on seal läheduses alles hiljutiseks nähtuseks. See kõrvaline ala on tuntud kui Hingede org või ka Kivide mets, sest seal asuvad kummalised kividest moodustised, mis meenutavad loomi, olendeid, ehitisi, dinosauruseid või tehislikke rajatisi. Kohalikud nimetavad kohta Aramu Muruks – ukseks, mille võtmeks on inimene, ja sellest uksest saab läbi minna vaid inimene, kes on päikesega harmoonias.

Puerta de Hayu Marka ehk Jumalate värav on raiutud kaljuseina, selle 7 x 7 meetri suuruse iidse moodustise keskel asub väiksem, 2 meetri laiune alkoov või “uks”, ning väravaehitise kohal asub kummaline kivist kujutis, mis meenutab ussi või madu. Alkoovi sees on täheldatud olevat süvendit või lohku. On oletatud, et sellesse süvendisse saaks asetada ust või portaali käivitava ketta.

 

Kohalike sõnul on liivakivist moodustis Meru-nimelise

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt