Lõuna-Siberis asuv Šoria müür – Venemaa Stonehenge

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuni 2020 kell 17:59Lõuna-Siberis Kemerovo oblastis asuv Šoria mäestik on kogunud tuntust ennekõike kohana, kust on otsitud lumeinimest. Põnevatest lugudest inspireeritud kohalikud müüvad jetide-teemalisi suveniire ning pajatavad lugusid koobastesse peitunud hiiglaslikest humanoididest. Nüüd aga on Šoria mäestik tõusnud uuesti avalikkuse huviorbiiti hiiglasliku müüriga, mis koosneb 2–4-tonnistest kiviplokkidest. Seda, kas tegu on loodusliku nähtuse või salapärase iidse ehitisega, ei osata veel kindlalt väita.

 

Nelinurksetest kividest koosnevat seina on kutsutud ka Venemaa Stonehenge’iks ja see on tekitanud elavat huvi nii teadlastes, arheoloogides, ajaloolastes, UFO-entusiastides kui ka kohalikes elanikes. Kivisein avastati juba 1991. aastal, kuid seda ei uuritud tollal rahastamise puudumise tõttu. Uurimistöid jätkati alles 2013. aasta sügisel, mil loodusteadlane Georgi Sidorov seina üles pildistas.

Kivide kõrgus on 57 meetrit, need kaaluvad umbes 24 tonni, neil on lamedad küljed ning täpselt väljatahutud teravad nurgad. Mõne kivi pikkus on umbes 20 meetrit. Sein ise on 40 meetrit kõrge ning ligi 200 meetri pikkune.

 

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt