Rootsi kuumad uudised 8. – 21. juuli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2013 kell 9:01rootsi

Ericsson võtab kursi TV-tehnoloogialiidri staatusele

Ericsson andis teada, et uueks suunaks, milles üks Rootsit maailmas esindavatest brändidest uuesti maailmategijaks saada, on TV- ja meediatehnoloogiad. Eesmärk ei ole suurem ega väiksem kui TV-tehnoloogialiidri staatus maailmas. Link.

 

Stockholmi politsei endiselt rindejoonel

Husby rahutused on möödanik, aga mingis mõttes nende järelkajana on Stockholmi politsei endiselt rindejoonel, kuid sedapuhku üksikute kriitiliste juhtumite valguses.
Kui hiljuti tekitas korraliku nördimuslaine avalikkuse seas juhtum, kus pealtnägija videole jäi naispolitseiniku ilmne vägivallaliialdus keset tänavat purjus, relvastamata ja maaslamavat meeskodanikku nuiaga põhjalikult udjates, kusjuures mees üritas endast samal ajal kätega eemal hoida politseikoera, siis paar päeva tagasi rünnati politseinikku noaga südalinnas keset tänavat. Link 1, link 2.

 

Arktilistele moslemitele ramadaan võimalik terviserisk

Polaarjoone taga elavatele moslemitele võib ramadaan tähendada terviseriski. Umbes kuu aega kestva ramadaani ajal peaksid islamiusulised koidust loojanguni hoiduma toidust, joogist, tubakast ja seksuaalsetest naudingutest, kuid nii kaugel põhjas ei pruugi päike polaarpäeva tõttu  üldse kogu ramadaani ajal loojuda, sest polaarpäev kestab ühest ööpäevast polaarjoonel kuni poolaastani poolusel.

Tänavu näiteks algas ramadaan 9. juulil ja päädib 7. augustil ning moslemite endi hulgas puudub selgus, kas koidust loojanguni peaks tähendama ainult rangelt kohalikku aega või oleks lubatud ka Meka aja järgmine. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt