Rootsi kuumad uudised 22. juuli – 4. august

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2013 kell 12:02sweden

Rootsis tuvastati, et väsimuse ja une pikkuse vahel puudub otsene seos

Rootsis teostatud uuringus tuvastati, et väsimuse ja une pikkuse vahel puudub otsene seos või on see väga küsitav. Nimelt tuleb välja, et une pikkus ei ole väljamagamise ja -puhkamise mõõtmiseks piisav kriteerium, kuna inimestel on erinev vajadus une pikkuse suhtes ning see varieerub eelkõige geenidest, vanusest ja tervisest sõltuvalt.

Uuringus osalenute keskmine uneaja pikkus on tööpäevadel 6 tundi 55 minutit, millele lisandub vabadel päevadel tund. Link.

 

Rootsis lapsevanemad suuremas stressis kui mujal Euroopas

Kohalik uuring paljastas, et sealsed lapsevanemad on suuremas stressis kui mujal Euroopas. Uuringu teostanud teadlased pakuvad välja, et ilmselt ei oska Rootsis tööandjad Rootsi väga soodsat vanemapuhkussüsteemi asjakohaselt ehk piisavalt individuaalselt rakendada. Link.

 Rootsi eurominister kutsub Venemaad üles gei-reformile

Rootsi eurominister Birgitta Ohlson kutsus Stockholm Pride’i pidustuste aegu Venemaad üles gei-reformile ja rõhutas, et Rootsi peab sellistes homode küsimustes probleemsetes riikides nagu Venemaa ja Leedu (kus sealsel gei-paraadil äsja osalenud Ohlsonit munadega loobiti) avaldama sealsetele gei-kogukondadele suuremat toetust.

Samuti rõhutas ta vajadust homosõbralike riikide ühisrindele, et probleemsetele riikidele survet avaldada. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt