Ansipi sõnul ei teinud Venemaa ja Eesti üksteisele etteheiteid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. aprill 2013 kell 9:14 

BNS kirjutab, et Eesti ja Venemaa ei teinud üksteisele etteheiteid, kinnitas Eesti valitsusjuht Andrus Ansip reede õhtul pärast kohtumist Venemaa peaministri Dmitri Medvedeviga. “Eesti ei teinud etteheiteid Venemaale ja Venemaa ei teinud etteheiteid Eestile,” ütles Ansip “Aktuaalse kaamera” teatel. “Võib-olla oleme me varasematel aegadel olnud liiga tundlikud,” lisas Ansip.

 

Ansip nimetas tavapäratuks asjaolu, et kahe naaberriigi valitsusjuhid pole kaheksa aasta jooksul kordagi kohtunud. Ansip kohtus Vene välisministriga redel Peterburis Läänemeremaade Nõukogu nõupidamisel. Ta väljendas ametliku teate kohaselt heameelt kahe naaberriigi tihenenud kontaktide üle, mis väljenduvad kaubavahetuses, turismis ja inimestevahelistes kontaktides. „Mul on väga hea meel, et oluliselt on kasvanud kaubavahetus, tihenenud on inimestevahelised kontaktid ning Eestit külastanud Vene turistide arv on igal aastal hüppeliselt kasvanud,“ ütles Ansip pressiesindaja teatel kohtumisel.

Eesti valitsusjuht märkis, et omavahelisele läbikäimisele aitaks kaasa viisavabadus Euroopa Liidu ja Venemaa vahel, kuid selle kehtestamiseks on esmalt vajalik täita asjakohased tehnilised tingimused, sealjuures sujuv piiriületus. Ansip lisas, et aina kasvav piiriületajate hulk püstitab kahele riigile ülesande arendada infrastruktuuri piiriületuskohtades ning korraldada paremini piiri- ja tollikontrolli. Eesti valitsusjuht märkis, et oluline on tõrgeteta inimeste ja kaupade liikumine üle riigipiiri.

„Eestile on oluline normaalne koostöö Eesti ja Venemaa vahel kõikidel tasanditel,“ sõnas Ansip. Eesti ja Venemaa peaministrid tõdesid, et ka piirileping looks hea eelduse piiriülese koostöö tõhustamiseks ning piiritaristu arendamiseks. Valitsusjuhid märkisid, et Eesti ja Venemaa on jõudnud “kokkuleppele väga lähedale”.

Ansipi ja Medvedevi kahepoolne kohtumine leidis aset pärast Läänemeremaade Nõukogu tippkohtumist. Ansip tänas Venemaad keskkonnaalast koostööd käsitleva kohtumise eest. Ansip ja Medvedev vestlesid vene keeles.

2007. aasta aprillis pingestusid Eesti ja Venemaa suhted, kuna Ansipi juhitud valitsus viis Tallinna kesklinnast sõjaväekalmistule Punaarmee sõdurile püstitatud mälestusmärgi.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt