Venemaa piire tuleb kaitsta ükskõik mis hinnaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. september 2013 kell 14:10Fierce, Growling BearÜlekaalukas enamus venemaalasi ehk 93 protsenti septembris küsitletud inimestest on seisukohal, et Venemaa praegusi piire tuleb kaitsta ükskõik mis hinnaga. 1000 inimese seas läbi viidud telefoniküsitlusest selgus, et 57 protsenti respondentidest näeb selget ohtu riigi territoriaalsele terviklikkusele. Nendeks on eeskätt üle 60 aasta vanused inimesed, keskeriharidusega inimesed ja alla miljoni elanikuga linnade asukad. Vastupidisel arvamusel on 34 protsenti respondentidest ning 10 protsenti küsitletuist ei osanud vastata, teatas küsitlust läbi viinud Avaliku Arvamuse fond.

 

48 protsenti küsitletuist usuvad, et mitmed Venemaa regioonid tahaksid iseseisvuda. Samas küsimusele “kas te olete viimasel ajal kuulnud teie ümbruskonna elanikelt jutte Venemaa koosseisust väljaastumisest” vastas 96 protsenti respondentidest eitavalt.

15 protsenti küsitletuist leiab, et Venemaad ähvardab Kaug-Idast Hiina migrantide sissetung. Migratsiooni peab üldiselt tõsiseks ohuks 9 protsenti respondentidest. Välisohtu näeb 8 protsenti küsitletuist. 7 protsendile teevad muret erimeelsused Jaapaniga Kuriili saarte pärast ning 4 protsenti küsitletuist on arvamusel, et riigi terviklikkust ohustab võimude sisepoliitika.

82 protsenti venemaalastest on seisukohal, et suure territooriumi omamisel on rohkem plusse kui miinuseid, peamiseks argumendiks on siin loodusressursside küllus.

 

 

Allikas: BNSFoto: corbisimages.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.