Naabrid: Medvedev soovitab venemaalastel valmistuda muutusteks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. september 2013 kell 10:25Medvedev soovitab venemaalastel valmistuda muutusteks

Dmitri Medvedev soovitas rahvusvahelisel investeerimisfoorumil Sotši 2013 esinedes venemaalastel valmistuda muutusteks ehk kaaluda majanduskriisi olukorras mitte ainult töökoha või tegevusala vahetamist, vaid ka ümberkolimist töö pärast, kuna Venemaa vajavat kriisist ülesaamiseks ja sellest väljumiseks uut majandusmudelit. Uue mudeli üheks osaks olevat ka senisest suurem investori- ja ettevõtjasõbralikkus. Link.

 

Putin kohtus lõpuks ometi opositsiooniga

Hiljutise rahvusvahelise poliitika väitlusfoorumi Valdai Klubi raames kohtus president Putin 200 poliitikaliidri ja muu tähtsa asjalise hulgas lõpuks ometi üle pika aja esmakordselt opositsiooniga (Gudkov, Ksenia Sobtšak, Ilja Ponomarjov, kutsutud oli ka Aleksei Navalnõi, kelle osalemine jäi tema kohtu poolt piiratud liikumisvabaduse taha).

Seni on Putin oma võimu ajal erinevalt Medvedevi käitumisest opositsiooni nii ignoreerinud kui ka neid igal võimalusel alla surunud.

Ilmselt on sellise meelemuutuse taga kohalejõudnud arusaamine, et protestimeelne opositsioon on kõigest hoolimata olemas ja elus ning nende jätkuv ignoreerimine ja allasurumine ainult suurendab nende populaarsust rahva hulgas: jätkuvad tänavameeleavaldused, Navalnõi ootamatult suur häältesaak lühiajalise kampaania tulemusena ja Kremli-korrektsed parteid kaotavad rahva toetust. Link.

 

Venemaa prognoosib töötuse kasvu

Venemaa prognoosib jaheneva majanduse tulemina töötuse kasvu järgmisel aastal kuni 6%-ni. Praegu on ametlik töötus Venemaal 5,2%.  Link.

 

Foto: Presidential Press and Information Office / Creative Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt