SpaceX´i kolmas katse satelliit kosmosesse saata oli edukas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2013 kell 18:32Eraettevõtte SpaceX kolmas katse saata SES-8 telekommunikatsiooni satelliit geostatsionaarse orbiidi saavutamiseks vajalikule orbiidile osutus edukaks, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Saavutus tõestab ettevõtte võimekust saata suuremaid satelliite Maa-lähedasest orbiidist kaugemale, võimaldades sellel kanda kinnitada ka sidesatelliitide kosmosesse lähetamise vallas.

Algne kava nägi ette 3,5 tonni kaaluva satelliidi geostatsionaarse orbiidi ülemineku orbiidile viimist juba 26. novembril, kuid stardiloendus peatati toona viimasel hetkel ning tehniline tõrge ilmnes ka 28. novembri pärastlõunal toimunud katsel.

Eelnevalt on tehiskaaslasi suutnud sarnastele orbiitidele viia vaid riikliku osalusega ettevõtted. Seega on SpaceX seitsmendat korda tõestanud Falcon 9 kanderaketi usaldusväärsust. Muudetud mootorite paigutuse ja suuremat tõstejõudu pakkuv täiustatud versioon Falcon 9 v1.1 peab oma lõplikuks tõestamiseks tegema veel ühe lennu.

SpaceX kogub jõudsalt kliente ja kuigi suurimaks kliendiks on endiselt Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur, on eraettevõtete osakaal kõikide tellimuste hulgas konkurentidest kordades madalama lennuhinna tõttu jõudsalt tõusnud. Võib oodata, et eile öösel toimunud edukas lend kasvatab tellimuste hulka veelgi.

Vaata ka videot:

 

 

Allikad ja lisalugemist: ERR Teadus, Space.com

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt