Kas telepaatia sundis neli Türgi inseneri enesetapule?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. august 2013 kell 19:23Neli inseneri, kes töötasid Türgi juhtivas elektroonikafirmas ning väidetavalt sooritasid enesetapu, võisid tegelikult olla hoopis telekineesi ohvrid, nagu väidab hiljuti esitatud tõsimeelne raport.

 

Hüseyin Basbilen, kes oli üks neljast Aselsani mitmeid kaitse- ja tehnoloogiaauhindu võitnud korporatsioonis töötavatest inseneridest, leiti surnuna oma autost augustis 2006. Halim Ünali tulistati pähe jaanuaris 2007 ning Evrim Yanceken kukkus alla oma kuuenda korruse korteri rõdult vaid üheksa päeva hiljem. Kaks aastat hiljem sooritas väidetavalt enesetapu neljas insener (Burhanettin Volkan) sellest firmast.

Basbilen, Ünal ja Yanceken töötasid enne surma sõber-või-vaenlane tuvastamissüsteemi kallal Türgi sõjalennukite tarvis. See teema kerkis hiljuti taas üles Türgi peaministri kukutamise vandenõude üle käivate kohtuprotsesside käigus, kus mõisteti tosinad inimesed eluks ajaks vangi.

Nüüd ütleb Türgi peaministri uurimiskomisjon, et nende nelja surma põhjuseks võis olla telekineesi mõju. Raport, mis esitati Ankara prokurörile sisaldab neuropsühholoogiaeksperdi Nevzat Tarhani arvamust.

Tarhan palub oma uurimuses prokuröre, et nad ei välistaks telekineesi ühe võimaliku enesetappude põhjusena, sest telepaatia kasutamine võis ohvritel põhjustada tugevat stressi ja peavalusid, viies nad enesetapu äärele.

Lained, mis ohvritel peavalusid põhjustasid, võidi saata 1,5 km kauguselt ning need võisid ohvrid juhtida suitsiidse meeleseisundi poole, ütles Tarhan ajaleht Hürriyetile. Ta ütles, et ka elektromagneetiliste kiirte üledoos võis inseneridel sama efekti esile kutsuda.

Telekinees jõudis uudistekünniseni hiljuti ka peale seda, kui ajakirjanik Yigit Bulut väitis, et teatud jõud proovivad Türgi peaministrit Recep Erdogani telekineesi abil tappa. Kõige hämmastavam on, et vaid mõned nädalad pärast selle teooria väljaütlemist määrati mr Bulut Erdogani nõuandjaks.

 

 

Allikas: The Daily Mail

Foto: spring.org.uk

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt