Sõnavabaduse absolutist Elon Musk on endiselt osa ELi desinformatsiooni töörühmast?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2023 kell 13:42Foto: Wikipedia Commons + Canva

Näib, et Elon Musk on Twitteri usku masse veennud, et ta on nende sõnavabaduse eest võitleja, kuna tema hiljutine esinemine BBC-s pakkus järjekordset võimalust oma fänne selles osas lollitada. “Kes võib öelda, et miski on valeinformatsioon?” küsis Musk BBC hämmeldunud intervjueerijalt: “Kes on see kohtunik?” Väga hea ja õige point, millele tähelepanu juhtida! Kuid probleem selle ja kõigi Muski kriitilistes märkustes sisalduvate mõistetega nagu “desinformatsioon” ja “libainfo” seisneb selles, et Muski Twitter on ise allkirjastanud Euroopa Liidu “desinformatsiooni tegevusjuhendi” ja “koodeksi”, mis nõuab, et sellised platvormid nagu Twitter tsenseeriksid valeinfot ja desinformatsiooni.

 

Ja “nõudma” tähendab siin konkreetset nõudmist: nagu oleme analüüsinud varasemates artiklites siin ja siin, muudab EL-i digitaalteenuste seadus (DSA) koodeksis võetud kohustused suurte trahvide tõttu kohustuslikuks. Elon Musk on korduvalt märkinud mitte ainult oma koostööd DSA-ga, vaid ka selle täielikku heakskiitu.

Kuidas on selline filosoofia kooskõlas sõnavabadusega?

Lisaks on Twitter isegi desinformatsiooni alalise töörühma liige, see töörühm on loodud koodeksi alusel ja tuleb kokku vähemalt iga kuue kuu tagant, samuti täiskogu istungjärkude vahelisel ajal alamkomisjonides (vt koodeksi IX punkti, mis on saadaval siin).

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt