Kuidas Briti tõeministeerium jõustas Covidi-tsensuuri

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2023 kell 17:56Foto: Pixabay

2019. aastal asutas Ühendkuningriigi valitsus nn tõeministeeriumi, mida juhib British Broadcasting Corporation (BBC), mille ülesandeks oli „paljastada“ internetis ringlev „valeinformatsioon“ ja „libauudised“. Seda algatust nimetati tõeministeeriumi usaldusväärsete uudiste algatuseks (TNI).

 

BBC „usaldusväärsete uudiste algatus“ hõlmab selliseid organisatsioone nagu AP, AFP, First Draft, Google / YouTube, Twitter, Reuters, Financial Times, Meta (Facebook) European Broadcasting Union, CBC / Radio-Canada, The Hindu, Microsoft ja The Washington Post.

 

Hagid tsensuuri-kollektiivide vastu

Algatuse eesmärgiks oli saavutada erinevate meediaväljaannete ühtseid toimetuspoliitikad, et ühendada inforuumi. 10. jaanuaril 2023 esitasid Laste Tervisekatise (Children’s Health Defense, CDC) ja teised hagejad Ameerika Ühendriikide Texase osariigi kohtule 96-leheküljelise monopolivastase hagi BBC, The Associated Pressi, Reutersi ja The Washington Posti, „Usaldusväärsete uudiste algatuse“ liikmete vastu, väites, et need meediaväljaanded moodustasid liidu, et „kollektiivselt tsenseerida“ COVID-19-ga seotud peavoolust erinevaid narratiive.

Lisaks kaebas CHD 12. aprillil USA Riikliku Terviseinsituudi (NIH) Columbia osariigi ringkonnakohtusse, kuna nad ei vastanud CHD teabevabaduse seaduse (FOIA) taotlusele saada dokumente, mis on seotud NIH teadlaste ja NIH-iga ühendust võtnud isikute kirjavahetusega seoses kõrvaltoimetega, mida nad kogesid pärast COVID-19 vaktsiinisüstide saamist. Columbia ringkonna ringkonnakohtusse esitatud kaebuse kohaselt esitas CHD FOIA taotluse 10. novembril 2022. NIH ei ole esitanud dokumente ega lõplikku otsust ega CHD-le vastanud.

„Sellised kohtuasjad on kriitiliselt olulised. /…/ „Valitsuse läbipaistvus seoses COVID-19 süstidele järgnenud vigastuste uurimisega on ülimalt tähtis. /…/ Üksikisikutel on õigus sellele teabele, et edendada teadlike otsuste tegemist. Ignoreerides CHD FOIA taotlust, õõnestab NIH veelgi avalikkuse usaldust NIH ja teiste valitsusasutuste vastu,“ resümeeris CHD peanõuniku kohusetäitja Kim Mack Rosenberg.

 

Inimesed jäid ilma olulise teabeta

Kohtuasja kohaselt tuli NIH-i teadlastele alates 2021. aasta algusest hulgaliselt teateid inimestelt, kellel oli pärast COVID-19 süstimist raskeid ja püsivaid terviseprobleeme, sealhulgas neuroloogilisi, kardiovaskulaarseid, lihas- ja muid häireid. CHD väitis, et läbipaistvuse puudumine jätab inimesed ilma olulisest teabest, mis on vajalik täielikult teadlike meditsiiniliste ja poliitiliste otsuste

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt