Tsensuuriseadus: kuidas Euroopa Komisjon soovib kontrollida veebiplatvorme

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2023 kell 15:17Euroopa Komisjon on sõnastanud orwelliliku digiteenuste seaduse, mis sillutab teed internetiplatvormide enneolematule avalikule järelevalvele Euroopa Liidus. Euroopa Komisjon teavitas selle aasta 2. märtsi pressiteates digiteenuste seaduse (DSA) delegeeritud regulatsioonist, mis loob “Euroopa Liidus enneolematu avaliku järelevalve veebiplatvormide üle”.

 

Uus seadus annab Euroopa Komisjonile volitused nõuda tasu “väga suurtelt teenusepakkujatelt”, kes on tema järelevalve all. Selle tasu arvutamise ja kogumise metoodika ja kord on nüüd esitatud delegeeritud määruses. Tasu hakatakse esimest korda nõudma 2023. aasta sügisel.

Delegeeritud määrus on õigusakt, mille vastuvõtmiseks on nõukogu ja parlament Euroopa Komisjoni volitanud ja mis mõjutab olemasolevate õigusaktide muudatusi või täiendusi. 2. märtsil avaldatud delegeeritud määruse eesmärk on anda digitaalteenuste seaduse (DSA) alusel klassifitseeritud teenusepakkujatele väga suured võrguplatvormid (VLOP) või väga suured veebiotsingumootorid (VLOSE), mis pakuvad õiguskindlust.

Määruses on täpsustatud, kuidas arvutatakse hinnanguline kogumaksumus ja kuidas iga tasu määratakse. DSA jõustus 16. novembril 2022. aastal. Avalik arutelu toimus ajavahemikus 22. detsember 2022 kuni 19. jaanuar 2023 portaalis “Avalda sõna”. Delegeeritud määruse kohaselt laekus ainult üksteist toetust, sealhulgas kolm kogu EL-i hõlmavatelt tööstusühendustelt, üks mittetulundusfondilt, üks Portugali riiklikult reguleerivalt asutuselt,

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt