Moskva metroos hakatakse reisijate telefonidest andmeid lugema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2013 kell 15:50moscowspyKui Eestis tekitas eelmisel nädalal rahva hulgas paksu pahameelt uudis, et politsei ei positsioneeri varastatud telefone, sest see riivab varga õigusi, siis Moskvas on telefonide jälgimisel võetud märksa eesrindlikum suund. Moskva metroo turvaülem Andrei Mohov teatas, et Venemaa pealinna allmaaraudteejaamad varustatakse peatselt seadmetega, mis hakkavad varastatud telefonide leidmise eesmärgil reisijate mobiilidest andmeid lugema.

 

Moskva metroo turvaülem Andrei Mohov ütles 29. juuli Izvestijas, et telefonide andmelugejaid kasutatakse varastatud mobiiltelefonide tuvastamiseks. Kõikjale paigutatud jälgimisandurite levi ulatub umbes 5 meetri kaugusele ning need suudavad lugeda infot SIM-kaartidelt. Kui kaart on varastatud telefonide nimekirjas, saadab süsteem automaatselt teate politseile.

Izvestija kirjutas, et ekspertide hinnangul saab neid seadmeid kasutada ka laiemalt, et jälgida eranditult kõiki reisijaid.

Mohov ütles, et inimese järele nuhkimine ilma loata on ebaseaduslik tegevus, kuid samas, telefoniettevõtte omandi – SIM-kaardi – jälgimise vastu ei ole Venemaal välja antud ühtegi seadust.

 

Allikad: RFE/RL, Izvestija, Infowars

Foto: www.prisonplanet.com 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt