Mobiiltelefonid võivad tõsta vererõhku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. mai 2013 kell 9:12 

Mobiiltelefonidega helistamine võib põhjustada vererõhu tõusu, mis omakorda on südameatakkide ja insultide üheks peamiseks põhjuseks. Mobiiliga rääkimine vallandab süstoolse vererõhu suurenemise. Tegu on vererõhunäidu ülemise väärtusega, millele arstid pööravad patsiendi südameveresoonkonnahaiguste riski hindamisel peamist tähelepanu, vahendas ERR.

 

Uuringus mõõdeti 94-l kerge hüpertensiooniga patsiendil üheminutiliste intervallidega vererõhunäite. Osalejate keskmine vanus oli 53 eluaastat. Patsientidele helistati uuringu ajal vähemalt kolm korda ning ajal, mil nad telefoniga rääkisid, tõusid nende vererõhunäidud keskmisest väärtusest 121/77 kuni 129/82-ni.

Vererõhunäite alla 130/80 loetakse normaalseteks, üle 140/90 aga kõrgeteks. Umbes iga neljas inimene kannatab Inglismaal kõrgvererõhutõve käes; iga päev esineb keskeltläbi 350 insulti ja südameatakki, mille põhjuseks on kõrge vererõhk.

Ameerika Hüpertensiooni Ühingu konverentsil esitatud uuringus näidati, et mobiiltelefonid ei mõjuta südamelöökide sagedust ega ka diastoolset vererõhku.

 

Allikas: ERR Teadus

Algallikas: Telegraph

Foto: edulink.networcs.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt