Teadlased leidsid inimese nahast sääski peletava aine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. september 2013 kell 15:16Ameerika teadlased avastasid inimese nahast aine, mille koostisosad blokeerivad sääskede võime potentsiaalseid ohvreid lõhna järgi ära tunda, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

USA põllumajandusministeeriumi teadlased eesotsas Ulrich Bernieriga otsisid alternatiivi praegu olemasolevatele sääski peletavatele kemikaalidele, mida ei peeta sageli efektiivseks.

Juba ammu on teada, et osad inimesed on sääskedele atraktiivsemad kui teised, aga nüüd on teadlased valja uurinud, millised organismi toodetavad ained inimeste lõhna sääskede eest peidavad.

Selleks, et näha, millised ained sääski ligi tõmbavad, pihustasid teadlased erinevaid aineid sadadest nahas olevatest sääskede eluruumi ühte äärde. Neid aineid, mis sääski üldse ligi ei tõmmanud, käsitlesid teadlased edasi ning selgus, et kui pihustada neid inimese käele ja panna seejarel käsi sääskede eluruumi, ei reageerinud putukad sellele kuidagi ega püüdnud jäset hammustada.

Uue aine turuletoomine võib siiski võtta aastaid.

 

Allikas: ERR Teadus

Loe lisaks: BBC

Foto: aaai.org

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt