Video: kuidas puurõngad plaadimängijal kõlavad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2014 kell 17:46Puutüve läbilõikel nähtavaid rõngaid uuritakse tavaliselt selleks, et teada saada puu elulugu ja iga, näiteks seda, kui kiiresti see kasvas, kas ta on üle elanud põuda või metsatulekahju, ja kui vana see on. Saksa kunstnik Bartholomäus Traubek aga otsustas ehitada erilise plaadimängija, mis suudab “mängida” neid puurõngaid, et välja uurida, kuidas puutüved kõlavad.

 

Traubeki kunstiteos “Years”  on helisalvestus puurõngastest, mille arvuti on tõlgendanud ümber muusikaks. Tema sõnul on puurõngastesse salvestunud info, mis on aluseks loomingulisele protsessile, mille väljundiks on klaverimuusika. Iga puu on erineva “kõlaga”, kuna muusikapala loovad puurõngaste tumedad ja heledad jooned ning puu enda tekstuur.

Süsteem puurõngaste muusikaks muutmiseks on suhteliselt lihtne. Kohaldatud plaadimängijale on paigaldatud Playstation Eye kaamera, mida liigutatakse samm-mootoriga. See filmib detailselt puurõngaid ja saadab info arvutisse, kus Abelton Live’i programmiga muudetakse info omanäoliseks klaveripalaks.

 

Allikad:  Creative Applications Network, Gizmodo

Foto: traubek.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt