Muusikateraapia aitab vähiga võidelda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2014 kell 18:57Vähk ei ole lihtne haigus kellegi jaoks ning selle ravi on sageli pikaajaline ja raskete kõrvalnähtudega. Laste ja noorte jaoks võib olla eriti raske, kui ühel hetkel oled muretu terve noor inimene ja järgmisel hetkel arutatakse selle üle, kui palju sul elulootust on. Muusikateraapia võib uue uurimuse kohaselt teismelistel ja noortel täiskasvanutel aidata vähiravi paremini taluda.

 

Töö, mis avaldati värskelt teadusajakirjas Cancer, kirjeldab programmi, milles noored patsiendid kirjutasid laulusõnu ja produtseerisid ise enda laulule video. See aitas neil paremini kohaneda oma vähiraviga kaasneva stressiga ning parandas sotsiaalset seotust sõprade ja perega.

Optimism on vähiravis väga oluline komponent. Üks uuringut läbi viinud teadlane, Joan E. Haase ütles, et “teismelistel ja noortel, kes on positiivselt meelestatud, on võime enda haigusest üle olla ning saavutada enesekindlus ja eneseusaldus selle osas, kuidas nad on oma vähiga toime tulnud ning nad näitavad üles soovi aidata ka teisi“.

Uuringus osales 113 inimest vanuses 11–24, kes said parajasti vähiravi tüvirakkude siirdamise näol. Osale patsientidele anti ülesandeks osaleda kolme nädala jooksul kuus korda terapeutilise muusikavideo töötoas, kontrollgrupis olijad said vaid audioraamatuid. Terapeutilise muusikavideo programmis aitas kogenud muusikaterapeut patsientidel enda kogemuse põhjal kirjutada laulusõnad ning teha loole video ja kaasas neid kogu loo ja video salvestamise protsessi.

Pärast kolme nädalat leiti, et terapeutilise muusikavideo grupil oli haiguse ja selle raviga parem kohanemine. Ning sada päeva peale tüvirakkude siirdamist oli samal grupil paranenud sotsiaalne integratsioon. Samuti aitasid patsientide tehtud videod nende vanematel paremini mõista, mida vähiravil olijad parajasti läbi elasid.

 

Allikad: Huffington Post, Online Library

Foto: www.rockagainstcancer.org

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt