Viis hästi töötavat nippi, kuidas võõras keel kiiresti selgeks saada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2020 kell 16:32Polüglott Sid Efromovich ütleb, et palju sagedamini kui telefoninumbrit, päritakse temalt, kuidas ta oma noore ea kohta nii mitu täiesti erinevat keelt on suutnud ära õppida. Sid räägib lisaks inglise keelele itaalia, saksa, hispaania, prantsuse, portugali, kreeka ja hiina (mandariini) keelt.

 

Tõde on see, et Efromovichi kasvatatigi polüglotina. 18-aastaselt rääkis ta juba nelja keelt. Kolme järgmise aastaga omandas ta aga iseseisvalt veel kolm keelt. Just nendel kolmel aastal omandatud kogemuste põhjal – kui ta talitas keeli õppides hoopis teisiti kui enamik inimesi –, julgeb ta soovitada viit hästi töötavat nippi, kuidas võõras keel kiiresti selgeks saada.

Nimelt pole keeleõppimine Sid Efromovichi jaoks stressirohke ja peaaegu võimatuna näiv, vaid hoopis nauditav protsess. “Ma armastan iga viimset kui hetke sellest,“ ütleb ta silmade särades.

Tee vigu!

Esiteks soovitab Sid hingata väga sügavalt sisse ja lõdvestuda. “Kogu elu on teile õpetatud, kuidas asju õigesti teha. Hetkest, mil siia ilma sünnime, hakatakse meile rääkima, milliseid asju me peaksime ja mida ei peaks tegema. Kuidas teha asju nii nagu kord ja kohus ette näevad. Keele selgeks õppimise kuldreegel aga tähendab alustamist sellest, et asju tehakse valesti. Tehke vigu!“

Keerulisi keeli ülikiiresti omandan

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt