Võidutahe tekib neljanda eluaasta paiku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. august 2013 kell 9:124aastased

Warwicki ja Salzburgi ülikoolide teadlased on teinud kindlaks, et lastes areneb välja võiduiha umbes neljanda eluaasta paiku. Enne seda ei saa lapsed aru, et inimestele võivad olla erinevad eesmärgid ehk et see, mida keegi teeb, sõltub sellest, mis tal kaalul on, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Selle tuvatsamiseks korraldati katse, milles osales 71 last vanuses kolm kuni viis aastat. Näiteks jälgisid lapsed mängu, kus poiss pani šokolaadi sahtlisse ja läks siis välja mängima, aga samal ajal tuli aga keegi, kes pani šokolaadi sahtlist kappi. Kõike seda jälginud lastelt küsiti, kust poiss läheb tagasi tulles maiustust otsima.

Nooremad kui nelja-aastased ütlesid, et poiss läheks kohe kapi juurde, sest seal on ju šokolaad praegu kuid vanemad lapsed ennustasid, et poiss läheb ikka sahtli juurde. Seega võib öelda, et noorematel lastel pole veel tekkinud arusaamist inimeste sihipärastest kavatsustest sellest vaatepunktist, kuidas oma eesmärke kõige paremini saavutada.

Teise katse kohta loe ERR-i teadusuudiste portaalist.

 

 

Loe pikemalt: ERR Teadus

Algallikas: Medical Xpress

Foto: earlyedgecalifornia.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt