Noor Eesti leiutaja võitis rahvusvahelisel olümpiaadil kuldmedali

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2013 kell 12:41gold

Valga gümnaasiumi õpilane Sten Raide võitis Gruusias toimunud rahvusvahelisel leiutajate olümpiaadil kuldmedali. 24.-27. aprillini Tbilisis toimunud seitsmendal rahvusvahelisel noorte leiutajate olümpiaadil esindas Raide Eestit siinse noorte leiutajate konkursi preemiasaajana. Eesti õpilasleiutajate riiklikku konkurssi korraldavad Eesti Teadusagentuur ja haridus- ja teadusministeerium, vahendab BNS.

 

“Steni idee on innovatiivne IT rattalukk, mis võimaldab ratast lukustada SMS-sõnumi või QR-koodi abil ning samal viisil ka lukku avada. IT-rattaluku eesmärk on vähendada rattavargusi ja aidata kaasa ratta kui tervisliku transpordivahendi kasutamise mugavusele. Hetkel on Silberauto toel valmimas leiutise prototüüp,” selgitas Eesti Teadusagentuuri õpilasleiutajate riikliku konkursi koordinaator Margit Lehis.

Steni juhendasid Eva Tšepurko ja Toomas Duvin Valga gümnaasiumist ning Henrik Herranen, Marko Paavel ja Raivo Sell Tallinna tehnikaülikoolist. Tänavusel rahvusvahelisel olümpiaadil osalesid 306 noort leiutajat 27 riigist ning nad esitlesid 124 erinevat leiutist.

 

Allikas: BNS

Foto: themastermindproject.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt