Liikumine Loomade Nimel kutsub üles pidama lihavabu laupäevi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2013 kell 11:42 

Juba mõni kuu on igal laupäeval Eesti loomaõiguslaste liikumise Loomade Nimel Facebooki lehelt erinevaid taimetoiduretsepte leida võinud, valik on ulatunud karrist pastani ja pirukast risotoni. Liikumine Loomade Nimel kutsub inimesi järk-järgult taimetoidu osakaalu oma menüüs suurendama ning pakub kergeks lahenduseks välja lihavabad laupäevad ehk siis ühe päeva nädalas, mil üksinda või perekeskis taimetoite proovida.

 

Liikumise Loomade Nimel kõneisik Kristina Mering sõnas, et inspiratsiooni Lihavabade Laupäevade kampania algatamiseks Eestis saadi Ameerikast alguse saanud ja sealt Suurbritanniasse ja üle Euroopa levinud Meatless Monday kampaaniast (Lihavaba Esmaspäev), mida hetkel 23 riigis erinevatel viisidel kohata võib.

„Mitmetes riikides on terved restoraniketid ja koolisööklad kampaaniaga kaasa läinud ning ühel päeval nädalas pakutakse toitu ilma lihata,“ sõnas Mering. „Kui mõelda nende loomade arvu peale, keda ka juba ühel päeval nädalas vähem süüakse, siis on kahtlemata tegu loomasõbraliku valikuga, mis on samm maailma poole, mis arvestaks rohkem ka loomade huvidega,“ jätkas ta.

 

Kuna inimeste toitumisharjumused on jäigad muutuma ning loomade arv, keda praegusel hetkel intensiivpidamises üle maailma kasvatatakse ulatub miljarditesse, on selge, et muutus saab toimuda vaid järk-järgult.

Kuigi Eestis on Meringu sõnul taimetoitlaste arv hüppeliselt kasvanud, on sellegipoolest palju inimesi, kes ei ole kursis taimetoidu erinevate võimalustega ning Lihavaba Laupäeva retseptide abil soovibki liikumine Loomade Nimel neid võimalusi avalikkusele tutvustada.

 

Kuidas liituda Lihavaba Laupäeva kampaaniaga?

Otsi Facebooki keskkonnast üles „Loomade Nimel“ ning vajuta Meeldib. Igal laupäeval ilmub sinu Facebooki uudisvoogu sellenädalane retsept koos asjakohase infoga, mis puudutab taimetoitu. Head katsetamist!

Allikas: Bioneer

Toimetaja: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt