KFC kiirtoidust leitakse söögiks kõlbmatuid lisandeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2013 kell 18:31o-KFC-570

Kiirtoit ei ole üldiselt tuntud kvaliteedi ega maitseomaduste poolest. Kuid ülemaailmne kiirtoidukett KFC trumpab paljusid teisi kiirtoidukette sellega üle, et nende toidus leidub tihti ka lausa söögiks kõlbmatuid asju.

 

Sussexi ülikooli üliõpilane James Lally ostis endale ja oma tüdruksõbrale KFC-st friteeritud kanatükkidega eine. Olles juba suurema osa toitu ära söönud, leidsid noored oma kanatüki seest midagi, mis meenutas kas neeru või aju ja peaaegu terve selgroo.

See ei ole esimene kord, kui KFC toidu seest leitakse võõrkehasid. Jaanuaris leidis Essexis teine tudeng Ibrahim Langoo samuti enda toidu seest krimpsus tüki, mille KFC töötajad tunnistasid olevat kana neeru.

KFC esindaja kommenteeris: “Kuna meie kana on värskelt käsitsi prepareeritud, siis väga harvadel juhtudel võib inimliku eksituse tõttu juhtuda, et prepareerimise käigus jääb mõni neer eemaldamata.” Ta leidis, et kuigi pilt oli eemaletõukav, ei olnud selles otsest riski tervisele.

Kuid KFC kana värskuse osas on ka vastuolulisi teateid. Huffington Post kirjutas 2012. aasta septembris sellest, kuidas klient sai KFC võileiva täiesti toore kanaga. Artiklis olid toodud viited varasematele lugudele, kui kiirtoidukohas on serveeritud ammu roiskuma läinud kana ning Austraalias oli juhtum, kus tüdruk jäi KFC-st saadud salmonelloosi tõttu raske ajukahjustusega ratastooli. Indias leidis kajastust juhtum, kus külastajad leidsid KFC-st ostetud võileiva seest ussikesi.

 

Allikad: Huffington Post, HP 2, The Sun, HP 3, HP 4

Foto: brandeating.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt