FDA tunnistas üles: kanaliha sisaldab arseeni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 19:05Chicken

Pärast aastaid väldanud vassimist tunnistas USA Toidu- ja Ravimiagentuur FDA, et osa USA-s müüdavast kanalihast võib sisaldada arseeni – mürki, mis suurtes kogustes põhjustab surma. Veelgi õõvastavam on aga fakt, kustkohast see arseen pärit on – seda lisatakse nimelt meelega kanasööda sisse.

 

Kuni fakte kinnitavate uuringuteni eitas FDA veel mõned aastad tagasi tõsiasja, et arseeni söödetakse kanadele sisse koos söödaga. Neil õnnestus kuuskümmend aastat ajada udujuttu, et arseen eritub kanade väljaheitest. Sellel väitel aga puudub teaduslik tõepõhi – linnutööstusele oli lihtsalt kasulik, et seda usutaks.

Nüüd on tõde viimaks päevavalgele tulnud ja fakte pole enam võimalik ümber lükata. Seetõttu korjas tuntud linnusöödatootja Alpharma LLC oma tooted USA-s müügilt ära.

Mürgise kanaliha saagale lisab vürtsi asjaolu, et ettevõte, mis tootis nimetatud linnutoitu (sööta nimega Roxarsone), on tuntud farmaatsiafirma Pfizer tütarettevõte – seesama asutus, mis valmistab keemilisi abiaineid sisaldavaid vaktsiine, mida süstitakse lastele.

 

 

Head isu: second-hand kanakaka

Hoolimata sellest, et ohtlik kanasööt müügilt kaob, kinnitab FDA ikkagi, et arseeni kogus kanalihas on nii väike, et ei ohustata inimese tervist ning kõlbab süüa.Ja seda hoolimata tõigast, et FDA liigitab arseeni kantserogeensete ainete hulka, mis tähendab, et see suurendab vähiriski.

Hämmastav on see, et FDA kinnitab tarbijatele, et on ohutu süüa arseeni sisaldavat ja vähki tekitavat liha, ent seevastu on ohtlik juua… leedrimarjamahla. Nimelt korraldas FDA hiljuti relvastatud haarangu leedrimarjamahla tootja juurde, süüdistades teda keelatud uimasti müümises.

Ja lõpetuseks veel üks pisiasi, mis puudutab hamburgereid ja tavalist loomaliha. Kanade jäätmed, mis sisaldavad arseeni, söödetakse USA-s omakorda pulbri näol sisse lihaveistele. Nii et arseen, mida kanad välja kakavad, satub lehmalihasse ja sealt edasi hamburgeritesse. Seejärel söödetakse see aga sisse kiirtoitu tarbivatele massidele, kel pole aimugi, et nad maiustavad teisel ringil oleva kanasitaga.

 

Allikad: WorldTruth TV, Huffington Post

Loe lisaks: World Poultry 

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt