Rämpstoit muudab vihaseks ja kergesti ärrituvaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2013 kell 16:23 

Me teame ütlust, et “sa oled see, mida sööd”. Toidul on suur mõju sinu meeleolule ja käitumisele. Oxfordi ülikooli teadlaste hiljutised uuringud näitasid, et rämpstoidu tarbimine võib tekitada agressiivsust, ärrituvust ja isegi kalduvust vägivaldsele käitumisele. Uuringut juhtinud dr Drew Ramsey leiab, et toitainete puudus on oluline käitumishäirete põhjustaja. Ilma õigete toitaineteta ei suuda keha toota selge mõtlemise ja hea meeleolu jaoks vajalikke kemikaale ajus.

 

Oma väidete tõestamiseks uuris dr Ramsey, kuidas toitumine mõjutab grupi vangide käitumist ja meeleolu. Osale vangidest anti toidule lisaks vitamiine ning võrreldi siis nende käitumist teiste vangidega, kes toitusid tavapärasest töödeldud ja väheväärtuslikust vanglatoidust.

Vitamiine saanud vangid olid vähem tigedad ja agressiivsed. Dr Ramsey arvates näitab see, et toitainete vaegusel, mis tänapäevaste tugevalt töödeldud toitudega kergesti tekib, võib olla seos vägivaldse käitumisega.

Toitumisteadlane Nicolette Pace kinnitab seda väidet, öeldes, et magneesiumi, mangaani, C-vitamiini ning B-grupi vitamiinide puudus kehas võib muuta inimese stressifaktori suhtes ülereageerivaks, n-ö lühikese närviga inimeseks. “Süsivesikute ületarbimine ei anna kehale seda, mida tegelikult igapäevase stressiga kohanemiseks vaja on,” selgitas ta.

Penn State’i ülikooli teadlased on samuti leidnud, et inimesed, kellel on eelnevalt kalduvus tujukale käitumisele, on suure tõenäosusega veel halvemas tujus, kui söövad rämpstoitu. Toitumisteadlane Amanda Ursell on öelnud, et suhkrurikaste toitude nagu šokolaad, maiustused ja magusad karastusjoogid vähendamine aitab ennetada meeleolukõikumisi ja need tuleks asendada madala glükeemilise indeksiga toitudega, mis ei põhjusta nii suurt veresuhkru kõikumist.

 

 

Allikad: Natural News, CBS, Food Navigator, The Sun 

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt