Naine ärkas vahetult enne organite eemaldamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuli 2013 kell 20:31Paljudele ei meeldi arsti juures käia ja on inimesi, kellel on isegi irratsionaalne hirm haiglate ees. Kuid vahel on selleks ka põhjust: New Yorgi osariigi Syracuse linna elanikul sai tõeks halvim õudusunenägu, kui ta ärkas operatsioonilaual vahetult enne seda, kui arstid tegid ettevalmistusi tema organite eemaldamiseks.

 

Colleen S. Burns viidi 2009. aastal St. Josephi haigla erakorralise meditsiini osakonda pärast ravimite üledoosi. Kuigi õde ütles arstidele, et patsient toibub, kuulutasid arstid ta surnuks. Ta perekonnale teatati sellest ja küsiti luba organite eemaldamiseks doonorluse jaoks.

Kuid Burns ei olnud sugugi surnud ning sellele viitasid paljud märgid. Kui õde viis läbi kohustusliku refleksitesti, siis kõverdusid tema varbad, ta näis hingavat ka iseseisvalt ilma haigla respiraatorita ning tema huuled ja keel olevat liikunud enne, kui arstid hakkasid tegema ettevalmistusi organite eemaldamiseks. Sellest hoolimata täitis õde arstide käsku ja valmistas ette tugevatoimelise uinuti, mis näib tarbetu ettevalmistus patsiendi puhul, keda peetakse surnuks.

Õnneks tuli Burns teadvusele vahetult hetk enne seda, kui arstid jõudsid teha esimese sisselõike organite eemaldamiseks. Hoolimata sellisest südmusteahelast ei teinud haigla kvaliteedikontrolli programm põhjalikku analüüsi selle juhtumi kohta enne, kui tervishoiuministeerium neilt seda nõudis. Burnsi ema kommenteeris, et see oli ka arstide endi jaoks suur šokk.

On vähe tõenäoline, et see on ainus omalaadne juhtum. On leitud, et USA-s võib meditsiinisüsteemi välditavate vigade esinemine olla surma põhjuste hulgas kuuendal kohal. Haigla mõisteti patsiendi elu ohtu seadmises süüdi, kuid asutusele määratud trahv oli kõigest 6000 dollarit. Burns ise keeldus haiglat kohtusse kaebamast hoolimata asjaolust, et ta ei saanud kunagi haigla poolset selgitust, miks selline viga juhtus. Tema ema sõnul kannatas tütar nii raske depressiooni all, et haiglas juhtunus ei olnud tema jaoks suurt tähtsust ning 2011. aastal sooritas ta 41-aastaselt enesetapu.

Haigla seisab oma töötajate eest ja leiab, et kõik vajalikud protseduurireeglid olid täidetud, tegemist oli lihtsalt väga keeruka juhtumiga.

 

Allikad: Syracuse.com, NJ, ABC News

Foto: www.africapresse.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt