
6. märts 2025 kell 19:11
Kas ka sina oled kogenud juhust, kus lähed arsti vastuvõtule ja mõni minut hiljem väljastatakse sulle ilma lisaküsimusi esitamata lihtsalt retsept? Homöopaadi juures naljalt juba nii ei juhtu, sest selleks, et määrata terakesi, soovib homöopaat kõige pealt jõuda juurpõhjuseni ehk selgitada välja, milles seisneb su keha ja meele tasakaalutus, et siis aidata seda korrastada. Ja selle jaoks küsib homöopaat sult väga palju küsimusi alates füüsilistest vaevustest, kehatunnetusest ja tujudest kuni toitumiseni välja.
Seda teemat avab 22. märtsil veebis toimuval Homöopaatia Konverentsil Riina Tõra oma ettekandes “Milline näeb välja distantstöö? Miks homöopaat nii palju küsimusi esitab ja tagasisidet tahab? Homöopaadi töövahendid”. TTÜ keemiateaduskonna toitlustustehnoloog-inseneri diplomiga lõpetanud Riina jõudis homöopaatia juurde samal viisil, nagu paljud teisedki – läbi emaks saamise.
Riina enda teekonnast:
“Võin öelda, et sattusin selle sisse enesele teadmata, kui otsisin abi esimesele lapsele, kes sündis juulis 2001.
Rasedus kulges raskelt, sünnituse ebaloomulik kulg ja vaevades laps lihtsalt pani uurima, et kas minul endal on võimalik midagi teha, et last ja iseennast aidata.
Juhuseid ei ole ja läbi mitme kokkusattumise jõudsin Ülle Liivamägi Perekooli tundidesse. Sealt juba edasi sain abi refleksoloogilt, kes tegi lapsele vastavat massaaži ja andis homöopaatilisi aineid. Mind kõnetas selline lähenemine ja soovisin ise kõigest sellest põhjalikumalt teada saada.
Sellest alates algas minu alternatiivmeditsiini õpe.
Varasemalt olen lõpetanud TTÜ keemiateaduskonna , toitlustustehnoloog-inseneri diplomiga.
Töötasin oma erialal ca 10 aastat, kuniks siis esimene laps perre sündis.
2001-2009 aastatel oli tihe õpingute aeg, mil sain diplomeeritud refleksoloogiks, aroomiterapeudiks ja homöopaadiks. Selle ajavahemiku jooksul sündis perre veel kaks last. Mõlemad rasedused kulgesid hästi ja sünnitused olid loomulikud. Olin saanud rakendada õpingute käigus kogutud infot nii raseduse, sünnituse, kui ka laste eest hoolitsemisel.
Edasi viis elu järgmiste väljakutsete poole, jätkusid homöopaatia täiendõpped. Lisandusid Reiki, TRE, Teetatervendus, Shindo massaaž, MER massaaž. Kogu eelnevale andis laiema mõistmise ja liitis kokku õpingud Moskva Kinesioloogia- ja Manuaalteraapia Akadeemias.
Tervikpilt inimese funktsioneerimisest, nii füüsilisel kui ka peenmateeria tasandil, said kokku läbi Kriya jooga.
Homöopaatia toimemehanismi ja mõistmise homöopaatilise aine valmistamise protsessi, algmaterjali info liikumine vette läbi lahjenduste ja potentseerimise, aga avasid minu jaoks Kriya jooga ja Practical Consciousness tehnikad.
Homöopaatia konsultandina olen praktiseerinud 14 aastat.
Viimased 5 aastat olen praktiseerinud manuaalterapeut – homöopaadina.”
Homöopaatiaõpingud:
2. School voor KlassieHomeopathie Amersfoort – koolitaja Ries Ijsseldijk – Holland (täiendõpe: a`16h)
nov 2009 – „Laste käitumishäired ja vaktsineerimine“
märts 2010 – „Lapse tervis“
okt 2010 – „Depressioon ja unetus“
apr 2011 – „Ravimi määramine kordusvisiidil“
nov 2011 – „Ussiained ja peredünaamika“
okt 2012 – „ Naiste terviseprobleemid“
Elery Tammemägi (homöopaat, refleksoloog) – “Huvitavaid fakte homöopaatia kohta Eestis läbi ajaloo kuni tänaseni; homöopaatia ja ainete üldine tutvustus”
Riina Tõra (homöopaat, manuaalterapeut) – “Milline näeb välja distantstöö? Miks homöopaat nii palju küsimusi esitab ja tagasisidet tahab? Homöopaadi töövahendid”
Kelli Lomper (veterinaar, loomade homöopaat) – “Homöopaatia ja (lemmik)loomad – Miks? Kuidas? Millal?”
Kadri Carrico (homöopaat) – “Inimkeha kõige suurima vistseraalorgani, maksa, olulisus, sümptomaatika ja homöopaatiline käsitlus”
Varje Sinisalu (homöopaat) – “Keskendumishäiretega ja hüperaktiivsed lapsed. Üks perspektiiv homöopaadi silmade läbi lapse vajadusi mõistvast aspektist”
Maria Kurilova (homöopaat) – “Homöopaatia ja tavaravimite koosmõju”
Merle Martinson (homöopaat) – “Vaktsiini-/ravimikahjustused ja kuidas homöopaatia saab aidata”
Lisaks veel mõned üllatused.
Homöopaatia on mittetoksiline meditsiiniharu, mida kasutatakse haiguste ravimisel ja laiaulatuslikult ebameeldivusi põhjustavate seisundite leevendamiseks. Seda kasutavad tavalised inimesed, kursustel käinud homöopaadid ning professionaalsed homöopaadid paljudes regioonides üle kogu maailma. Euroopas kasutab homöopaatilisi ravimeid üle 35 miljoni inimese.
WHO 2001. aasta raporti järgi eelistab Šveitsis 81% elanikkonnast alternatiivmeditsiini, neist 63% kasutab peamiselt homöopaatiat. Saksamaal rakendab 80% arstidest oma töös alternatiivmeditsiini vahendeid ning homöopaatia on riiklikult tunnustatud ja haigekassa poolt hüvitatud ka näiteks Hollandis, Belgias ja Suurbritannias. Kõige enam on see raviviis levinud Indias ja Lõuna-Ameerikas.
Homöopaatia praktiseerijad on mitmesaja ravimi kohta kogunud peaaegu kaks sajandit informatsiooni läbi uurimistööde, mida tuntakse kui „ravimkatsetusi“, samuti dokumenteeritud kliiniliste juhtumite ja kaasaegsete teadusuuringute kaudu. Inglismaal tegutseb praegu neli homöopaatilist haiglat ning üle 400 arsti, kes kasutavad homöopaatiat igapäevatöös.
Euroopas on vaid üks riik, kus puuduvad homöopaatia apteegid ja kuhu ei ole võimalik tellida homöopaatilisi ravimeid samadel tingimustel nagu teistesse riikidesse. Kahjuks on see riik Eesti. Siin on homöopaatiliste ravimite turule pääsemise nõuded nii keerulised, et enamus, kes on üritanud neid täita, on lõpuks loobunud.
Homöopaatia Konverentsil tutvustatakse seda maailmas laialt levinud meditsiiniharu ning kummutatakse sellega seotud eksiarvamusi. Kindlasti arutletakse ka selle üle, miks süsteem levitab homöopaatia kohta valeinfot.
Homöopaatia Konverents 2025, laupäeval, 22. märts kell 12:00, veebis
Pilet (kuni 10. märtsini) 19 eurot, hiljem 29 eurot. Kõik piletiostjad saavad konverentsi ka järelvaadata!
Piletid Fientast: https://fienta.com/et/homoopaatia-konverents
Sündmuse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/1366396441197124/
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.