Uurimus: habe aitab blokeerida UV-kiirgust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. jaanuar 2014 kell 15:59Young beard male doctorLõuna-Queenslandi ülikoolis läbi viidud uuring UV-kiirguse kohta näitab, et peale selle, et habe võib teha mehe moekaks ja atraktiivseks, aitab see kaitsta ka tervist, blokeerides koguni 90–95% UV-kiirgusest, aeglustades seega vananemisprotsessi ja vähendades nahavähi riski.

 

Peale UV-kiirguse eest kaitsmise on habeme kasulike omaduste hulgas välja toodud näiteks see, et habeme silitamine parandab keskendumist ja kognitiivseid võimeid, lisab mehelikku nägusust, on naturaalne “putukatõrjevahend”, filtreerib sissehingatavat õhku mürkidest ning kaitseb niiskuse ja tuule eest.

Habe on hea kaitsevahend ka astma all kannatajatele, sest vähendab hingamisteedesse jõudva tolmu ja õietolmu hulka. Lisaks võib raseerimine põhjustada sissekasvanud karvu ja bakteriaalseid infektsioone, mis võib viia akne tekkimiseni.

UV-kiirgust puudutava uuringu läbiviimiseks jätsid teadlased habemega mannekeenid koos kiilakate mannekeenidega kõrvetava Austraalia päikese kätte ning pärast võrdlesid imendunud kiirgusehulka.

Samas, selge on see, et habeme eest tuleb korralikult hoolitseda: peale selle, et pulstunud karvatuust lõual pole kuigi atraktiivne, võib hooldamata habe levitada infektsioone ning teha söömise päris keeruliseks …

 

 

Allikad: Real Farmacy, World Observer, Oxford Journals

Loe lisaks: Brother Brighams

Foto: brotherbrighams.com

 

Toimetas Doris Helina Fjuk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt