Uuringud: paratsetamool vähendab empaatiavõimet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. jaanuar 2023 kell 13:48Kui inimene võtab valu vaigistamiseks paratsetamooli, võib see ravim lisaks valule tuimestada veel mõndagi muud. Uuringud näitavad nimelt, et paratsetamool nüristab meie kaastundlikkust teiste inimeste suhtes.

 

Ohio Ülikooli teadlased leidsid, et kui uuringus osalenud inimesed võtsid paratsetamooli ning kuulasid lugusid teiste inimeste õnnetustest, arvasid nad nendel inimestel esinevat vähem valu ja kannatusi, võrreldes katsealustega, kes paratsetamooli ei manustanud. “Need leiud viitavad sellele, et teiste inimeste valu ei tundu paratsetamooli tarvitamise järel enam sama suur ja tõsine,” ütles ajakirjas ajakirjas Social Cognitive and Affective Neuroscience avaldatud uuringu kaasautor Dominik Mischkowski.

Paratsetamool (atseetaminofeen) on põhiline palavikualandajate toimeaine ning seda leidub veel sadades erinevates ravimites, mistõttu on oluline teada, millist mõju see võib inimese käitumisele ja tunnetele avaldada.

Juba varasemas uuringus tuli välja, et paratsetamool kahandab positiivsete emotsioonide kogemist ning vähendab õnnetunnet. Kui panna kokku kaks uuringut, siis näeme, et on veel palju, mida me ei tea ühe kõige populaarsema käsimüügiravimi kohta. “Me ei tea, miks paratsetamool nõnda mõjub, aga see on küllalt murettekitav,” ütles üks viimase uuringu autoritest. “Empaatia on oluline. Kui teil on enda kaaslasega tüli või dispuut ning te olete eel

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt