Alternatiivmeditsiin ja laste tervis: Kogemusi Eestist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. mai 2018 kell 11:12



Alternatiivmeditsiin ja lapsed on praegu aktuaalne teema. Peavoolumeedias sildistatakse ja naeruvääristatakse lapsevanemaid, kes tahavad ja oskavad enda peret tervendada ilma ravimiteta, kasutades loodusravivõtteid, toidulisandeid jmt. Alternatiivse maailmavaatega inimesi nimetatakse halvustavalt puukallistajateks, uhhuu-inimesteks ja kloorijoodikuteks; tihti ka vastutustundetuteks vanemateks, kes seavad oma lapse elu ohtu. Miks aga järjest rohkem emasid-isasid pöördub just alternatiivmeditsiini poole? Kas nad on tõesti hoolimatud ja lihtsameelsed või hoopis vastutustundlikud ja põhjalikult süvenevad vanemad? Selles artiklis avame alternatiivravi teemat, et suurendada mõistmist ja erinevate vaadete aktsepteerimist. Ja tuletame meelde, et igaüks vastutab oma tervise eest esmajoones ise.

 

Mis on tõenduspõhine meditsiin?

Tõenduspõhist meditsiini nimetatakse tänapäeval ka allopaatiliseks meditsiiniks, lääne meditsiiniks, ülikooli-meditsiiniks, ravimimeditsiiniks ja modernseks meditsiiniks. Tõenduspõhine meditsiin kasutab farmakoloogilisi sünteetilisi toimeaineid või füüsilist sekkumist selleks, et maha suruda sümptomeid või haiguste patofüsioloogilisi protsesse. Näiteks kui inimene tunneb valu, siis pärsitakse ravimitega valuretseptorite biokeemilisi funktsioone ja valuaisting kaob, kuid valu põhjus mitte. Kui inimese mõni füsioloogiline näitaja on normist kõrvale kaldunud (näiteks vererõhk on liiga kõrge), siis allopaatiline meditsiin annab inimesele vererõhualandajaid ning enamasti vererõhu tõusu põhjustesse ei süüvi. Kuna valu või kõrge vererõhu põhjus jääb likvideerimata, jääb inimene ravimitest „sõltuvusse“ ja haigus muutub krooniliseks. Tõenduspõhise meditsiinisüsteemi määratud ravimeid tuleb tihti tarvitada elu lõpuni, ja kuna kõikidel ravimitel on kõrvaltoimed, siis tekivad järjest uued haigused, millele on vaja uusi ravimeid. Lumepalliefekt!

Tõenduspõhise meditsiini üks omadus on krooniliste haiguste rohkus. Krooniliseks nimetatakse neid haigusi, mida tõenduspõhine meditsiin ravida ei suuda – kui suudaks, siis see haigus ei oleks krooniline. Krooniliste haiguste hulka kuuluvad näiteks kroonilised põletikud, valud, vähk, artriit, astma, diabeet, osteoporoos, südamehaigused. Nende haiguste puhul peab tavameditsiinist abi otsiv inimene tarbima sümptomeid maha suruvaid, rohkete kõrvalmõjudega ravimeid enamasti elu aeg. Sümptomite põhjustesse ei süüvita ja seetõttu ka lõplikku tervenemist ei toimu.

Tõenduspõhine moodne meditsiin on muu hulgas aluseks võtnud geneetika. Paljudes haigustes „süüdistatakse“ geene, jättes kõrvale fakti, et enamik haigusi on nn elustiilihaigused, mis on tekkinud vanemate poolt edasi antud elustiiliharjumustega (rohke suhkru, alkoholi, töödeldud toidu tarbimine; vähene liikumine, stressisõltuvus, vähene veejoomine jne). Epigeneetika (teadus, mis uurib muutusi organismides geenide avaldumise kaudu – toim.) kohaselt on aga geene võimalik sisse ja välja lülitada. Kui liblika tõuk munast koorub, siis on tal olemas üks kindel geenide komplekt. Nukkudes lülituvad teatud geenid sisse ja teatud geenid välja ning nukust saab liblikas. Liblikas, nukk ja tõuk omavad kõik samu geene, kuid erinevates arenguetappides on mõned neist välja lülitatud ja mõned sisse lülitatud. Epigeneetika järgi on võimalik ka vähirakud uuesti terveks muuta, kui muuta raku keskkond tema elutegevust toetavaks, mitte kahjustavaks. Epigeneetika ei ole pelgalt teooria, vaid toimib ka praktikas. See on põnev teema, millega on kasulik end kurssi viia.

 

 

Mis on alternatiivmeditsiin?

Kuigi holistiline alternatiivmeditsiin on tuhandeid aastaid vana ja tõenduspõhine meditsiin vaid sadakond aastat, nimetatakse tänapäeval siiski holistilist meditsiini alternatiivseks. Alternatiivmeditsiini valdkondadeks on näiteks Hiina meditsiin, manuaalteraapia, homöopaatia, metameditsiin, ajurveeda, loodusravi, naturopaatia, toitumisteraapiad, kiropraktika, psühhoteraapia, massaaž jm. Holistilise meditsiini pooldajad mõistavad, et inimene on tervik, mis koosneb kehast, meelest ja vaimust ning on terve siis, kui on tasakaalus. Kui ühes organis on probleemid, siis väljenduvad need kogu kehas. Ka vaimne stress mõjutab kogu keha, kõrgendades vererõhku, mõjutades seedesüsteemi tööd, hormoone, tekitades kõrvetisi jne). Holistiline terapeut või arst üritab aru saada haiguste ja sümptomite juurpõhjustest ning aitab inimesel neid seoseid mõista, et ta saaks jäädavalt tervendatud. Holistilist meditsiini kasutades on tulemused tavaliselt pikaajalised ning haigused ei muutu krooniliseks. Terveneda on võimalik ka kroonilistest ehk ravimatutest haigustest.

Holistilise meditsiini põhimõtted:

  • iga inimene vastutab ise enda tervise ja heaolu eest;’
  • iga inimene on võimeline tervenema, kui selleks luua vajalikud tingimused;
  • vabaneda üritatakse haiguste juurpõhjustest, mitte ei vähendata sümptomeid.

Holistilised terapeudid ja arstid kasutavad mitmesuguseid tehnikaid ja vahendeid koos, selleks et aidata patsientidel võtta vastutus enda tervise ja heaolu eest ning saavutada optimaalne heaolu ja tervis. Tähelepanu pööratakse mitte ainult füüsilisele kehale, vaid ka mõttemustritele, emotsioonidele ja muule, mis on otseselt inimese heaolu ja tervisega seotud. Holistilist meditsiini kasutades on saavutatud väga häid tulemusi ka nn raskete ravimatute haiguste ravis (vähk, kõrgvererõhutõbi, artriit, autism, kroonilised põletikud jne).

Häid alternatiivmeditsiini raamatuid, mis õpetavad inimesi ennast ise tervendama ja enda keha paremini mõistma, on eesti keeles ilmunud palju. Allpool mõned neist.

  • „Energiakriis: keha häirekell“, Riina Raudsik. Raamat annab algteadmised organismi kui terviku toimimise põhimõtetest ning ka juhiseid, kuidas kehasisest keskkonda tasakaalustada selleks, et organism saaks taastada õige funktsioneerimise.
  • „Isetervendaja käsiraamat“, Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo. Raamat annab detailse ülevaate, kuidas terveneda mistahes haigusest toidu abil. Tihti on haiguste juurpõhjus toitainete tasakaalutus. Milliseid toite milliste haiguste puhul tarbida ning milliseid vältida, on raamatus kenasti lahti seletatud.
  • „Pereema raviraamat“, Terje Tähe. Raamatusse on kokku pandud lihtsad looduslikud viisid pere ja lähedaste ravimiseks, alates sibulakompressist kuni raviteedeni.
  • „Toida oma tervist“, Liis Orav. Raamatus antakse ülevaade, kuidas tüviraku-uuringute ja epigeneetika teadmisi igapäevaelus kasutada selleks, et terveneda ja tervist hoida.
  • „Meie haiguste juured“, Elke Arod. Raamatus tuuakse välja seosed erinevate haiguste ja häirete ning toksiinide vahel meie toidus, keskkonnas ja ravimites. Juhendatakse, kuidas toiduga keha puhastada ja tasakaalustada, et tervis taastada.
  • „Terve laps homöopaatia abil“, Tricia Allen. Homöopaatia on ideaalne pehme ja tõhus raviviis beebide keha tasakaalustamiseks. Raamatus antakse lühiülevaade homöopaatiast ja juhised lihtsamate akuutsete haiguste raviks, kasutades homöopaatilisi terasid.

 

Miks järjest rohkem lapsevanemaid pöördub alternatiivmeditsiini poole?

Alternatiivravi kasutavate lapsevanemate jaoks on ravimid viimane asi, mille nad valivad laste tervendamiseks, sest nad loevad ravimite infolehti ning analüüsivad ka muud infot, mis on avalikult kättesaadav. Kahjuks ei ole meditsiinipersonal, kelle kätte tavaliselt oma lapse tervis usaldatakse, enamasti ravimite infolehti läbi lugenud, rääkimata ravimite turustamisjärgsete kogemuste lugemisest teadusajakirjadest.

Tõenduspõhine meditsiin ei ole eksimatu. Mitmed ravimid on pärast nende heakskiitu ja mitme aasta pikkust kasutamist turult eemaldatud, sest on ilmnenud, et ravim on kasu asemel teinud tohutult palju kahju. Võtame näiteks ravimi Zyrtec, mida kirjutatakse juba vastsündinutele välja peaaegu iga mure korral, kuigi ravimil on väga kitsas kasutusvaldkond. Uued haiguslikud seisundid, mida Zyrtec võib tekitada, hõlmavad nii närvisüsteemi ja hormoonsüsteemi häireid kui ka seedesüsteemi probleeme. Kuna Zyrteciga koos manustatakse tavaliselt ka teisi ravimeid, on kõrvaltoimete tekkimise risk juba rikutud mikrofloora tõttu oluliselt suurem, kusjuures mõni ravimi kõrvaltoime võib tekkida juba Zyrteci ühekordsel tarbimisel. Kuna arstid ei ole ravimi infolehti ega turustamisjärgseid kogemusi teadusajakirjadest lugenud, siis uusi sümptomeid ravimitega ei seostata ja soovitatakse ravimeid edasi tarbida. Zyrteci puhul võivad kõrvaltoimete sümptomid olla peavalu, unehäired, kusepidamatus, valulik urineerimine, neelupõletik ja nohu, kõhulahtisus, jõuetus, väsimus, mäluhäired, kõriturse, nõgestõbi (pangem tähele, et mitmed neist on seisundid, mida ravim peaks just likvideerima) jne. Nimekiri on väga pikk. See ei ole ravim, mida kergekäeliselt iga nohu, köha ja nahaprobleemi puhul tarbida.

Beebi ei oska öelda, et tal on ärevushäire ja selle tõttu ta ärkab öösiti lugematul arvul kordi ning nutab… Või et ta kannatab kõhuvalu, peavalu, valuliku pissimise tõttu, mis on tingitud ravimist, seega kirjutatakse kõik kõrvalnähud lapse normaalse käitumise alla. Karjuv ja halvasti magav tita on millegipärast muutunud normaalsuseks, millega ema tänapäeval peab lihtsalt leppima, sest talle selgitatakse, et see peabki nii olema. Samas, kui vaadata bioloogilist poolt, siis ei nuta beebi mitte kunagi niisama, vaid väljendab selgelt vaid seda, et tal on mõni suur mure, mille ema peaks lahendama. Uute ravimite tarbima hakkamine on pea liiva alla peitmine.

Erinevates beebifoorumites kurdavad lapsevanemad, et nende väikelaps on pidevalt haige. Kuus on vaid mõned päevad, kus laps saab lasteaias käia ning muul ajal ollakse kodus. Tööandjad on pahased ja väikelapse emasid ei soovita tööle võtta. Arusaadav, sest tööandjal on ju tarvis inimest, kes rohkem kui mõnel päeval kuus oma tööülesandeid täidab. Foorumites lohutatakse üksteist, et see on mööduv faas ja väikelaps ongi tihti haige kogu oma lapsepõlve vältel.

Jah, väikelaps on sagedamini haige kui täiskasvanu, sest tema immuunsüsteem alles areneb, aga olukord, mis tänaseks on tekkinud, on normaalsusest kaugel. Kui täiskasvanu puhul on normaalne olla haige umbes kord aastas, siis väikelapse puhul oleks selline suurusjärk umbes neli korda aastas. Kui laps on haige iga kuu, ja pikalt, siis on midagi valesti, ja on mõistlik pöörduda alternatiivmeditsiini poole selleks, et leida lahendus. See, et ka naabri laps on kogu aeg haige, ei tähenda, et see peabki nii olema. Alternatiivravi kasutavate ja keha loomulikku immuunsüsteemi toetavate perede näitel on näha, et selline haiguste laviin on puhtalt meie enda valikute küsimus – ja seega muudetav. Kuna keskmine tõenduspõhist meditsiini pimesi uskuv ema oskab arsti juhendusel kasutada vaid antibiootikume, Zyrtecit, hormoonkreeme ja palaviku alandajaid ning pole kunagi kuulnud söetabletist, on laste haigused muutunud kroonilisteks.

Iga krooniline haigus tuleb meile midagi õpetama, andes märku, et me käitume enda kehaga valesti. Kui inimesed saaksid aru, et regulaarselt korduv peavalu on samuti krooniline seisund, rääkimata pidevalt tõbisest väikelapsest, siis saaks hakata tekkima ka muutused ning lõpuks kaoks ära ka hirm haiguste ees. Haiguste hirmus teevad tänapäeva inimesed lausa hullusi enda ja enda lastega, aga kahjuks krooniliste haiguste osakaal muudkui tõuseb. Tervisealast kirjandust uurides selgub, et adenoidid peaks olema 4,5-aastaste laste haiguslik seisund, kuid tänapäeval on juba 1-aastased lapsed operatsioonijärjekorras ning keegi ei küsi, miks. Jah, inimeste suremus haiguste tagajärjel on tänapäeval väike, aga sellise elu kvaliteet ei kannata ju kriitikat. Me nagu elaks, aga samas ei ela kah. Tänapäeva võimaluste juures, kus meil on head hügieenitingimused, toit tuleb lauale kergemini kui kunagi varem jne, siis miks me jääme üha haigemaks? Naised ei jaksa rohkem sünnitada, sest nutvad, hädised beebid kurnavad nad välja ja haige väikelaps tekitab peres majandusliku kriisi. Lapsi planeerides peab olema ettevaatlik.

Aga mis siis, kui selle kõik saaks pöörata teistpidi? Kui beebiiga oleks puhas rõõm ning emad oleksid puhanud ning tegusad? Kui väikelaps oleks vaid neli korda aastas haige ning sedagi vaid mõni päev korraga? Tean isiklikust kogemusest, kui keeruline on kodus olla pidevalt haige väikelapsega. Olla öid üleval nutva beebiga, ise murdumise äärel ning sellest kõigest tulenevalt ka abielukriisi lävel. Samas, mina hakkasin küsimusi esitama ja tegin pingutusi selleks, et olukord muutuks. Õppisin alternatiivmeditsiini kohta ja muutsin meie elu suunda, ning minu praegune elukvaliteet on tänu sellele väga hea. Kuna haigused olid juba krooniliseks muutunud, läks immuunsüsteemi taastamiseks ligi aasta, aga kogu see vaev oli seda väärt. Täna ei ole minu peres enam haiguste hirmu, toidulaud on muutunud ja oskused probleeme lahendada immuunsüsteemi toetavalt, mitte hävitavalt, on loonud haigustevaba reaalsuse. Nüüd saan öelda, et meil on kodus normaalne väikelaps, kes on veidi tihedamalt haige kui täiskasvanu, kuid terveneb enamasti paari päevaga. Sama näen enda samas suunas liikunud sõprade pealt. Selleks aga, et muutus saaks toimuma hakata, tuleb meil hakata esitama iseendale küsimusi, lugema ravimiinfolehti, koguma infot raamatutest ja loengutelt. Vaja on pöörduda tagasi juurpõhjuste juurde, õppida mõistma keha erinevaid signaale, nagu näiteks palavik; omandama uuesti oskused ise enda peret tervenemisele aidata. Usaldada loodust, mille osa me oleme. Kõik on võimalik.

 

Inspireerivad edulood Eestist

2,5-aastast põnni hakkas vaevama öine köha. Tegin jalavanni, seejärel määrisin jalatallad Vietnami salviga kokku ja panin villased sokid jalga. Tegin kapsalehe potikaanel soojaks, meega kokku ning panin rinnale ja seljale. Selga panin kitsama särgi, et kapsaleht öösel paigal püsiks, ja peale villase vesti. Asetasin voodi esimeste jalgade alla raamatud, et pea oleks kõrgemal ja põrandale märjad rätikud, et õhk oleks niiskem. Juba kolmandaks ööks oli köha läinud. Olen pidanud siiani sama asja kaks korda tegema ja see on alati toiminud.

Noortel emadel soovitatakse rinnapõletiku korral hoida rindade peal kapsalehte. See toimib hästi. Samamoodi toimib kapsaleht ka lapse rinnal ja seljal, veelgi efektiivsemalt, kui on veel ka meega kokku määritud. Kui kohe alustada haigusest tervendamisega, enne kui haigus n-ö üle käte läheb, saab tavaliselt kiirelt korda, ilma antibiootikumide ja muude ravimiteta, eeldusel, et lapsele ei anta haiguse ajal suhkrut, piimatooteid ja nisu sisaldavaid toite, mis haigusele hoogu juurde annavad.

Pooleaastasel beebil tekkis sügelev nõgeslööve, mis levis kiirelt üle keha laiali. Helistasin perearstile ja küsisin nõu. Pikemalt olukorda süüvimata kirjutas ta välja Zyrteci tilgad ja Sibicorti kreemi. Ostsin apteegist ravimid välja ja kodus infolehti lugedes mõistsin, et NEID ravimeid ma oma beebile küll ei anna. Kõrvaltoimed olid kohutavad. Hakkasin otsima internetist vastuseid ja kogemusi. Jõudsin veendumusele, et kui tegemist on allergiaga, siis peab ju olema ka allergeen. Mõtlesin läbi, mida olin viimase nädala jooksul meie elus muutnud. Sõelale jäid uus pesuvahend ning uus D-vitamiin. Loputasin beebi pesu kaks korda puhta veega läbi ning jätsin ära igapäevased D-vitamiini tilgad. Lööve taandus kahe päevaga täielikult. Tuli välja, et beebidele mõeldud D-vitamiini preparaat oli valmistatud pähkliõli baasil ning see põhjustaski nõgeslööbe. Oleksin ma pimesi usaldanud enda perearsti, oleksime sel päeval astunud tervise allakäigutrepile…

Kui tarvitada sümptomeid alla suruvaid ravimeid, nagu Zyrtec ja Sibicort, ning samal ajal kahjustada enda keha edasi sobimatute ainetega, siis pikapeale immuun-, seede- ja närvisüsteem häiruvad ja välja löövad kroonilised probleemid. Sümptomeid alla suruvaid ravimeid ei ole mõistlik tarvitada, kui eesmärgiks on olla kaua terve. Vaja on leida üles sümptomite juurpõhjused ja need kõrvaldada.

Kui minu lapsel algab nohu, siis hakkan talle kohe andma vaid taimset kergesti seeditavat toitu (nisu-piima-suhkruvaba) ja joogiks väga palju sooja morssi, mis on tehtud astelpajumarjadest ja mustadest sõstardest (sisaldavad rohkelt C-vitamiini) ja meest. Morssi tehes ei lase ma sellel kuumeneda rohkem kui 40-kraadiseks, sest sealt edasi hakkab morss raviväärtust kaotama (kuumuses hävinevad vitamiinid ja muud kasulikud ained). Õhtul teen jalavanni meresoolaga ja teen talla alla jooditäpid. Ööseks asetan purustatud küüslaugu voodi kõrvale lõhnama. Tavaliselt läheb 2–3 päeva ja nohu on läinud.

Lima (nohu, röga) tekitavate toitude menüüst kõrvaldamine haigusest tervenemise ajaks on tähtis. Mistahes haiguse korral on hea vältida suhkrut, piimatooteid (ka jogurteid ja kohukesi), nisu ja gluteeni sisaldavaid tooteid (saiad, pirukad jne), sest siis on paranemine mitu korda kiirem. Hea on tugevdada immuunsust C-vitamiini sisaldavate toitude ja jookidega, millele võib lisada ka chaga’t (tšaaga ehk must pässik (Inonotus obliquus) – toim.). Ka jood annab immuunsüsteemile abistava impulsi. Kange soolalahus (umbes 10%) tõmbab läbi naha välja toksiine ja haigusetekitajaid ning on seetõttu tõhus nipp mistahes haiguste puhul.

1-aastane vaktsineeritud laps ei suutnud magada (rabeles ennast ärkvele), ärkas pea terve esimese aasta öö jooksul 15–20 korda. Esimesel sünnipäeval otsustas lapse ema, et nii ei saa enam edasi minna. Homöopaat määras lapsele sümptomite alusel homöopaatilised terad, mida tuli võtta õhtuti enne magama minemist. Kolme päeva pärast ärkas laps vaid 3–5 korda öö jooksul. Oli näha, et harjumusest, mitte vajadusest. Need öised ärkamised said kenasti ära harjutatud ja pere sai rahulikud ööuned tagasi.

Homöopaatia tasakaalustab energiaid ja aitab organismil leida lahenduse tekkinud probleemile (mis iganes see ka poleks). Homöopaatiat kasutades on tulemused tavaliselt imeliselt kiired. Näiteks jääb verejooks tavaliselt kinni mõne sekundiga. Lapse hüsteeriahoog, valu, šokk vms lahenduvad samuti minutitega. Homöopaatia on ohutu, kuid vajab teadmisi ja kogemusi selleks, et seda õigesti kasutada.

Hiljuti oli peaaegu 2-aastasel lapsel kõrvapõletik koos palavikuga. Ma enam ei kraadi enda lapsi eriti – vaatan ja tunnetan nende enesetunnet. Õhtul nuttis ja kaebas laps kõrvavalu. Andsin homöopaatilist Pulsatillat, mis ilmselt polnud õige tera, sest ei töötanud kohe. Panin seejärel lavendliõliga kokku määritud vatitupsukese kõrva, lapse tissile ja uinusime. Paaril järgmisel päeval kaebas ta veel veidi kõrvavalu, aga suurem jama oli möödas ja laps varsti terve.

Palavik on keha immuunsüsteemi rünnak haigusetekitajate vastu. Sellepärast tehakse tihti kasu asemel hoopis kahju, kui palavik võetakse alla ravimitega. Palavik hävitab haigusetekitajaid eriti efektiivselt siis, kui keha temperatuur on üle 39 kraadi. Loodusravi praktikud soovitavad palaviku jälgimise asemel jälgida lapse enesetunnet ja toetada keha haigusest jagu saamisel (anda rohkelt juua jne). Kui hoida jäsemed soojad, ei ole tavaliselt põhjust palavikukrampe karta.

5-aastane laps haigestus tuulerõugetesse. Kuigi tegemist on lihtsa haigusega, otsustasime katsetada MMS-i kiirust ja efektiivsust. Märgistasime kõik punnid briljantrohelisega ning andsime MMS 2 korda (4 aktiveeritud tilka korraga). Palavik kadus, ühtki punni enam juurde ei tulnud ja laps oli tõeline energiapomm. Haigus sai seljatatud poole päevaga.

MMS toimib sarnaselt keha loomuliku immuunsüsteemiga, toetades seda. Tekib loomulik immuunsus haiguse vastu. Kui lapse loomulik immuunsüsteem on madal, siis ei pruugi MMS nii kiiresti haigusega hakkama saada, aga kui toitumine ja muu on paigas, toimub tervenemine kiirelt. MMS kõrvaldab enamiku haigustekitajatest (jättes puutumata kasuliku mikrofloora), teeb keha aluseliseks ning rikastab hapnikuga.

Aeg-ajalt ärkab laps öösel üles haukuva köhaga, mis sarnaneb larüngiidi või kõritursega. Kui teistes peredes kaasneb sellega hirm ja paanika, et laps lämbub ning rutatakse erakorralise meditsiini keskusesse, siis meie peres laheneb selline olukord poole minutiga. Annan lapsele homöopaatilised haukuva köha terad ning unustatud see mure ongi! Olukorda on ette tulnud umbes neli korda, alati on see lahenenud vähem kui minutiga.

Homöopaatilised terad annavad kehale signaali, kuhu enda jõuvarud ja tähelepanu suunata. Kui keha on heas korras ja toimib nii, nagu peab, on tervenemine imekiire… Eeldusel, et valitud on õige tera. Näiteks nohust võib tervendada umbes 30 erinevat tera. Milline tera selles olukorras toimib, sõltub sümptomitest: Kas nina on kinni? Kas nohu on paks? Mis värvi on nohu? Kas hullem on parem või vasak pool? Kas haige eelistab olla pikali või püsti? jne. Homöopaatilist tera valides peab tundma inimest ja tema sümptomaatikat väga hästi… Aga see on ju hea, kui tunneme enda pereliikmeid sügavuti.

Avastasin 3-aastasel lapsel hambalt tumepruuni laigu, mis ei tulnud ära hoolikalt pestes ja kraapides. Ilmselt kaaries. Leidsin internetist info, kuidas hammast remineraliseerida ja hakkasime pihta. Hambaid pesime MMS-i lahusega (sest tavalistes hambapastades on lisaks muudele kahjulikele ainetele ka glütseriin, mis takistab hammaste loomulikku remineraliseerumist toidukordade vahel), hoidsime toidukordade vahed vähemalt 3 tundi pikad, tarvitasime juurde toidulisandeid: D-vitamiin, fulvohape, magneesium, räni, tsink, probiootikumid. Pruun laik haihtus umbes 1 kuuga. Meie saime nii hea tulemuse ilmselt selle tõttu, et lapse keha on üldiselt heas korras ja meie puhul oli tegemist ilmselt „lohakuse” auguga.

Nii nagu kogu organismil on võime terveneda, nii ka hammastel – kõik meie keha rakud uuenevad teatud aja jooksul. Hambad remineraliseeruvad ja nende kahjustunud struktuur taastub, kui kehas on olemas hammaste uuenemiseks vajalikud mineraalid ja vitamiinid. Kuna toitained imenduvad läbi soolestiku seina, siis on tähtis, et soolestik oleks terve ja mikrofloora tasakaalus. Kui kehas on mõni krooniline põletik, siis hakkab keha luudest ja hammastest aluselisi mineraale välja tõmbama selleks, et happesust neutraliseerida.

Ärkasin öösel, 4-kuune titt kaisus, selle peale, et ta oli kuum. Kraadisin, palavik oli 38 kraadi kandis. Panin igaks juhuks õunaäädikavee ja rätikud valmis, et kui palavik peaks tõusma veel, hakkan nendega alandama. Võtsin tite paljaks ja enda ülakeha ka, panin kaitselina meie alla ja jäime uuesti magama, laps kõvasti kaisus, tissi otsas. Rohkem tollel ööl ei pidanud ärkama ja hommikuks oli palavik läinud. Minu meelest nii imeline ja lihtne, kuidas keha ennast tervendab. Esimene laps sai ikka paratsetamooli küünlaid sellises olukorras, sest ma lihtsalt ei teadnud, et teist moodi saab ja võib.

Laste keha leiab kiirelt tasakaalu. Tihti pole muud vajagi kui nahk-naha kontakti ja ema häid mõtteid.

1,5-aastane laps kukkus vastu põrandat. Nutu järgi sain aru, et asi on tõsine ja ei hakanud teda sülle võtma – lasin tal maas lebada ja üritasin kiiresti aru saada, mis olukord on. Laps ei rääkinud sõnu, vaid lalises. Otsisin kiirelt enda homöopaatia karbi ning andsin ajuturse ja šoki terasid. Laps muutus paari minutiga normaalseks. Ülejäänud õhtu veetsime rahulikult kaisutades, et ma saaksin teda jälgida ja otsustada, kas minna erakorralise meditsiini keskusesse või mitte. Umbes tunni pärast laps oksendas. Andsin talle uuesti samad terad sisse, panin ta vanni, et puhtaks pesta ning hõõrusin ta keha mitu korda kokku 30% DMSO lahusega, mis samuti efektiivselt ajuturset alandab. Kui laps sai puhtaks, käitus ta taas normaalselt ja tundsin, et erakorralisse minna pole vaja. Kuna omasin eelnevalt kogemusi nii homöopaatia kui ka DMSO-ga, ning teadsin, kui kiired ja tõhusad need vahendid on, siis teadsin, et kõik on korras.

Ajuturse on ohtlik olukord, mis võib viia ajukahjustuse või surmani (näiteks autoõnnetuste puhul). Kahjuks ei ole meditsiinisüsteemil eriti efektiivseid vahendeid selle alandamiseks. Enamasti tehakse kompuuteruuring, jäädakse ootama ja hiljem tegeletakse tekkinud tagajärgedega. Homöopaatiliste terade hulgas on imekiirelt toimivad ained olemas, mis kiirelt verejooksu peatavad, turse alandavad ning aitavad olukorral normaliseerida. DMSO on ülitõhus tursete alandaja ja vereringe taastaja, mida võib manustada välispidiselt. DMSO läheb läbi naha sinna, kus seda vaja. DMSO-l pole ühtki pikaajalist negatiivset kõrvalmõju peale selle haisu.

Lapsel tõusis palavik. Andsin talle tema enda platsentast tehtud homöopaatilist tera. Laps jäi magama ja poole tunni pärast ärgates oli palavik läinud ning energia taastunud. Ka siis, kui lapsel köha oli ning mitte miski ei aidanud ja olin juba valmis apteeki minema, sest tundus et laps köhib sisikonna välja, meenus mulle platsentatera. Köha jäi hetkega järele, laps magas pool tundi rahulikult, siis ärkas ja paari päevaga oli köha täitsa läinud. 30c terasid olen andnud ka ennetavalt, kui märkan, et energia hakkab alla minema. Lapse beebieas kasutasin platsenta terasid ka pikkadel lennureisidel, et reis sujuks rahulikult.

Lapse enda platsentast tehtud homöopaatilised terad tasakaalustavad lapse energiaid ja aitavad ka ta kehal uuesti tasakaalu leida. Nii nagu kõik homöopaatilised terad, nii toimivad ka platsentast tehtud terad imekiirelt.

5-aastasel poisil jäi jalg rattakodara vahele ning sai muljuda ja luumurru. Vanemad määrisid ta jala peale MMS, DMSO ja vee segu ning viie päeva pärast oli luu kokku kasvanud ja terve.

Ka meie määrisime lapselapsel kätt MMS, DMSO ja vee seguga, kui mõra oli. Ja kui läksid nädala pärast rannet näitama, siis arst oli üliimestunud, et liikuv koht ja nii kiirelt paranes…

DMSO aktiveerib vereringe, võtab ära turse ja valu, on hea väävliallikas ning transpordib läbi naha mida iganes, antud juhul MMS-i. MMS viib rakkudesse hapnikku ja aktiveerib raku mitokondrid, et rakud saaks kiiremini terveneda. Kui kehas on olemas vajalikud ehituskivid (vitamiinid, mineraalid) selleks, et luu uuesti üles ehitada, käib tervenemine kiirelt.

Aastasel lapsel tekkis pärast kopsupõletiku valeravi antibiootikumidega kopsu obstruktsioon, kus kopsud täitusid tihke limaga ja mõned kopsuosad olid juba sulgunud. Arstid otsisid geenivigu ning ei osanud teda enam aidata muud moodi kui pannes lapse narkoosi alla ning imedes ta kopsudest limatükikesi välja. Mõistsin, et minu lapse elu sõltub minust ning hakkasin tegutsema. Andsin talle MMS-i mahlaga, ajurveeda vürtside segu, mis seedetule aktiveeris ja lõpetasin lima tekitavate toiduainete andmise. Laps tervenes nelja päevaga. Kuna ravimid olid kahjustanud ta seedesüsteemi ja seeläbi kogu organismi, jätkasin seedesüsteemi ja mikrofloora tervendamisega toidu abil veel mitu kuud.

MMS on võimas oksüdant, mis puhastab keha kõigest sellest, mis sinna ei kuulu: ta oksüdeerib raskemetallid ning muud toksiinid, tapab seeni, baktereid, spoore, viirusi ja muid mikroparasiite ehk haigusetekitajaid, jättes seejuures puutumata kasuliku mikrofloora (MMS on selektiivne ning toimib elektrokeemilisi printsiipe kasutades). Kui kehas ei ole haigusetekitajaid, siis keha tervendab ennast ise. Tervenemise kiirust saab tõsta, tasakaalustades kehasisest energeetikat näiteks ajurveeda loodusraviprintsiipe kasutades. Lima viitab sellele, et kehas on külma ja märga energiat liiga palju. Manustades soojendavaid ja kuivatavaid vürtse, kaob liigne rõskus.

Meie poeg oli beebieast saati erinevate raskuste küüsis, mis kurnasid kogu peret: pidev nohu, köha, kõritursed, uneprobleemid jne. Kõik selline, mis ei lase emmeks ja beebiks olemist nautida. Aastase lapse kõrvalt hakkasin küsima, miks see nii on ja leidsin, et meie lapsel on rida toidutalumatusi ja vaid üks allergia (ilmselt vaktsiinidega seotud). Kui olime toidutalumatuse testiga selgunud probleeme tekitavad toidud menüüst eemaldanud, oli laps terve kui purikas. Kuna aga toidutalumatustel on ka põhjused ja ranget menüüd järgida on väga raske ning stressirohke, siis läksime homöopaadi juurde, kes meile määras sümptomite alusel vajaliku aine ning päris kiirelt kadusid ka toidutalumatused. Viimase, munaallergiaga läks ligi pool aastat. Praegu sööb meie poeg kõike. Muidugi on tänu sellele kogemusele meie toidulaud muutunud täielikult ja alles nüüd ma tean, mis on tervislik toit. Olen kogemusele ja õppetunnile tänulik. Õppisin loomulikke vahendeid kasutama ja nüüd on igast haigusest tervenemine vaid mõne päeva küsimus. Saan lastega koos õppida ja tööd teha enda firmas, mis enne poleks võimalik olnud. Valin kindlasti selle elu, kus mu lapsed on terved ja pereelu stressitase madal. Nüüd saan aru, et see kõik on puhtalt minu enda kätes.

Ka siis, kui pere on juba krooniliste haiguste küüsi sattunud, on võimalik üpris kiirelt elu taas õigele rajale saada. Vaja on vaid tahet ja valmidust pühenduda. Kogu info ja ka kogenud alternatiivravi-nõustajad on olemas. Väikelapse kasvatamine võib olla probleemide jada asemel nauding.

 

NB! Telegram tuletab veel kord meelde, et selles artiklis on tegu Eesti perede isiklike kogemustega, mis ei pretendeeri n-ö näidisõppematerjaliks. Oleme vast kõik ühel nõul selles, et iga lapsevanem soovib oma lapsele parimat ja teeb valikud vastavalt oma uurimistööle, teadmistele ja kogemustele. Kui sinu pereliikme tervis on ohus ja sa ei oska olukorda ise lahendada, pöördu palun oma ala professionaali poole.

 

Lapsevanemate lood ja kogemusnõustaja/homöopaadi kommentaarid kirja pannud Martina Strand

 

Artikkel ilmus esmalt Telegrami 7. ajakirjas.

Fotod: Pixabay

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt