Uudiseid Rootsist: valuvaigistitega seotud mürgistused sagenevad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2014 kell 11:12paracetamol-pillsParatsetamool mürgitab Rootsis

Rootsis on sagenemas paratsetamooli mõjuainet sisaldavate ravimite liigkasutamisega seotud mürgistusjuhtumid. Nimelt, viimase nelja aastaga on selliste juhtumite arv kahekordistunud ja ekspertide sõnul ei tähenda see muud, kui et valuvaigistid on liiga kättesaadavad ehk nende müümise lubamine jaekaubanduses ei olnud hea mõte. Kui eelmisel aastal oli asjakohaseid kaasusi 1161, siis 2009 ainult 621.

Allikad: Dagens Nyheter, The Local

 

Stockholm loobus taliolümpiast

Kuigi sügisel oli Rootsi Olümpiakomitee esitanud Stockholmi esialgse kandidatuuri 2022. aasta taliolümpia korraldajaks, siis nüüd loobus Rootsi pealinn kandideerimast.

Sellise otsuse põhjenduseks toodi asjaolu, et praeguses majandusseisus oleks see maksumaksjate rahadega liiga suurte riskide võtmine. Samas ei välistatud kunagi hiljem uuesti olümpia toimumiskohaks kandideerimist.

Allikas: The Local

 

Tuhanded avaldasid Stockholmis meelt seksuaalvägivalla vastu

Rootsi pealinna kesklinnas kogunes sel laupäeval paar tuhat inimest, avaldamaks meelt seksuaalvägivalla vastu. Nõuti muutuvat suhtumist poliitikutest ja riigiasjapulkadest tavakodanikeni välja, et oldaks vähem sallivad seksuaalvägivalla vastu selle mis tahes avaldumisvormides, kuid samas oldaks avatumad seksuaalvähemuste suhtes ning toetataks nende võrdseid õigusi senisest rohkem.

Allikad: Metro, Dagens Nyheter

 

Foto: milesthemillones.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt