20. märtsil peetakse esimest rahvusvahelist rõõmupäeva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2013 kell 16:47 

ÜRO on nimetanud 20. märtsi rahvusvaheliseks rõõmupäevaks (International Day of Happiness). Organisatsiooni peasekretär Ban Ki-moon loodab, et see päev võiks olla üleilmselt inspiratsiooniks maailma muutmiseks rõõmsamaks paigaks.

 

Rõõmupäeva kampaania on ÜRO andmetel jõudnud 500 000 inimeseni 130 riigis. Päeva organiseerijad, rõõmu propageeriva liikumise Action for Happiness juht Mark Williamson ja rõõmu reklaamiva mobiilirakenduse Cheers looja Farhad Mohit loodavad, et kampaania aitab rõõmusõnumit viia 100 miljoni inimeseni.

Kolmapäeval, 20. märtsil, toimub kogu maailmas mitmesuguseid rõõmupäevaga seotud sündmusi, näiteks lõunasöök Happy Lunch Brüsselis ja konverents Economics of Happiness Austraalias. Washingtonis on plaanitud korraldada mitmeid flash mob tantsuüritusi, Londonis Liverpooli tänaval pakuvad inimestele silmarõõmu häid sõnumeid edastavad plakatid.

Rõõmupäeva eestvedajad loodavad, et see päev aitab kogu maailmas mõjutada inimeste suhtumist positiivsemas suunas. „Inimesed on just hakanud mõistma, et progress tähendab õnne ja tervise edendamist, mitte vaid iga hinna eest majandusele keskendumist,” ütlesid korraldajad.

 

Rahvusvaheline rõõmupäev pandi ÜRO poolt paika juba 2012. aasta juunis. Päeva valik ei ole juhuslik: 20. märtsil on päev ja öö võrdse pikkusega, mis toetab päeva sõnumit stabiilsuse ja rahu tähtsusest.

 

 

Allikas: Positive News, ÜRO

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt