Alkeemia Õpituba õpetab väega tähtpäevade taigasid ehk nõiatempe

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2014 kell 10:26Sel pühapäeval, 9. märtsil kell 14-18 räägib Maavalla koja vanem Ahto Kaasik Tallinnas, Puuetega Inimeste Kojas toimuvas Alkeemia Õpitoas Eesti vanarahva väega tähtpäevadest ja taigade tegemisest nende ajal.

 

“Sada aastat tagasi elas igas Eesti kihelkonnas vähemalt üks teada-tuntud nõid, õigemini ravitseja. Ja enamasti suhtuti temasse nagu oma tööd tundvasse spetsialistisse ikka – austuse ja lugupidamisega,” räägib Ahto Kaasik ravitsejatest, kes omasid lisaks vilumusele määrata ja praavitada tõbesid ka mingit väge, mis aitas inimesi ja loomi tervendada, kadunuid otsida või koguni kaitsta kaaskondlast halva maagilise mõju eest.

Enesearenguportaal Alkeemia.ee alustas veebruaris huvitavate õpitubade sarjaga, kus on ühendatud teoreetiline pool ja praktilised võtted, mille abil teadlikkust tõsta ja oma elu parendada. Esimeses õpitoas rääkis TTÜ doktorant Tarmo Koppel teemal “Elektromagnetväljad meie igapäevaelus” ning õpetas praktilisi võtteid, kuidas end kiirguse eest kaitsta. Märtsikuiseks teemaks on “Väega tähtpäevad ja taigade tegemine nende ajal”, kus Ahto Kaasik räägib nii traditsioonidest kui sellest, kuidas tänasel päeval üks taig välja näeb ja kuidas seda ise läbi viia.

Õpituba võtab vaatluse alla meie juured, esiisade kombed ja taiad (teisisõnu rituaalid, kirjeldatud ka kui nõiatembud). Õpipäeva käigus seletatakse algajale huvilisele, kuidas luua sidet loodusega, kuidas tutvuda hiitega, kuidas saada loodusvaimudega sõbraks, kuidas taigasid läbi viia ning seeläbi saada tuge ja kaitset oma tegemistele, tervisele, perele.

“Tänapäeval arvatakse, et nõiavõimed on midagi, mis muudavad inimese eriliseks ja tema ühiskondlik staatus tõuseb, aga omal ajal see oli suur vastutus ja koorem, mis tuli ära kanda ja mille üle pigem ei rõõmustatud,” pakub Ahto Kaasik, kes usub, et ravitsejad on olnud eestlastele asendamatud inimesed.

“Me oleme 10 000 aastat siin arstideta elanud ning ellu jäänud, ja loonud meeletult rikka vaimse pärandi,” leiab Kaasik selge seose rahva elujõu ning seda muserdada üritanud ihu- ja hingehaigustega toime tulnud ravitsejate vahel.

Nõiaks nimetavad paljud rahvad isikut, keda usutakse suutvat oma teadmiste, oskuste ning eriliste võimete või sidemete abil suutvat mõjutada maailma ja seda kontrollivaid jõude. Eri rahvaste usundid seletavad nõidade, šamaanide, manatarkade, teadmameeste ja ravitsejate võimete allikaid ning olemust erineval viisil.

Alkeemia Õpituba toimub pühapäeval, 9. märtsil kell 14-18 Tallinnas, Puuetega Inimeste Kojas (Toompuiestee 10). Kuna kohtade arv on piiratud, siis on vajalik eelregistreerimine siin.

 

Lisainfo: Alkeemia Akadeemia

Foto: alkeemia.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt