Tänapäeva kunksmoorid jagavad tervisetarkusi loodusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2014 kell 18:00Kolmapäeval, 23. aprillil kell 18 toimub Von Krahlis üheksas Alkeemia Akadeemia ja Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus, kus tervisetarkusi ja salanippe loodusest jagavad tänapäeva kunksmoorid: taimetark Mercedes Merimaa, metshaldjas Mari Metsallik ja alkeemik Kaia-Kaire Hunt.

 

Kunksmoor on ühenduses loodusega, teab ja valdab tema tarkusi, oskab valmistada maagilisi pruuliseid ning oma nõiarohtude ja kunstidega arstida igasuguseid haigusi ja tõbesid. Taimi oma rohtude pruulimiseks käib kunksmoor korjamas metsadest ja aasadelt, soodest ja rabadest. Ta teab ja tunnetab taimede, loomade ja lindude keelt ning suhtleb loodusjõududega. Õnneks pole kunksmooriks olemise kunst tänapäevalgi kuhugi kadunud.

Pärnumaal soode ja rabade keskel elava Mercedes Merimaa suurim armastus on taimemaailm: ravimtaimed, õieteraapia, mahepõllumajandus. Taimetarkust õppis ta lisaks ka Euroopa alternatiivteaduste keskuses Inglismaal Emersoni kolledžis. Tänu temale jõudis Eestisse Bachi õieteraapia. Mercedes Merimaa mõistab inimese ja taime suhteid hingemaailma tasandil, kus mõlemad on kolmesed olendid, kel on keha, vaim, hing. Ta on süvenenud ka väega taimede ja toitude maailma ning kirjutanud sellest raamatu “Väega toidud”, lisaks on tema sulest ilmunud “Õitest hingeni” ja “Minu tee taimede väeni”.

Vääna-Jõesuu metsade vahelt pärit Mari Metsallik on inspireerivate artiklite autor, kes oma ideed saab looduses viibides. Ta on tervisliku ja looduslähedase eluviisi ning positiivse mõtteviisi propageerija, ravimtaimede tundja ja koguja. Tallinna 21. koolis käinud 23-aastane kaunitar on olnud ka modell ja mahlameister, aga eelistab alati pigem füüsilist tööd kodus, aias, metsas ja loomadega, keda ta väga armastab. Ta on pühendunud teemadele, mis tutvustavad elu loodusega kooskõlas, loomadele, ravimtaimedele, tervislikule toidule ja heaks inimeseks olemisele. Suve hakul ilmub Mari esimene raamat “Metshaldja päevik”.

Hundiallika perenaine Kaia-Kaire Hunt on täiesti tavaline tänapäeva Kunksmoor – terapeut, koolitaja, alkeemik ja eestvedaja. Umbes seitse aastat tagasi, kui tekkis huvi ja vajadus sügavamale oma hingeilma piiluda ja enesearenguga tegelema hakata, ilmnesid ka esimesed Kunksmoori tunnused: loodus hakkas kutsuma ja rääkima, maailma asjad hakkasid aina enam korda minema ja koju ilmus nõiaköök, kus valmib jõudumööda haavaparandust nii üksikisikutele, gruppidele kui ka laiemalt kõigile olendeile. Kaia-Kaire Hundi ükski päev ei möödu alkeemia ja nõiatempudeta – aga seda päris tänapäevasel moel. Tema sulest on ilmunud teosed “Koduleivaraamat” ja “Minu Nepaal” ning ta on raamatu “Tänapäeva kunksmoori koduapteek” koostaja ja üks autoritest.

Allikas ja lisainfo: Alkeemia

Foto: thesleuthjournal.com

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt