Illusionist Kevin Chris: teekond reaalsusest illusioonini ja tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. november 2013 kell 19:43chrisTutvustame teile mustkunstnik Kevin Chrisi, kes hoolimata oma noorusest (või just tänu sellele), on nii mõndagi korda suutnud saata. Kevadel keskkooli lõpetanud noormees hakkas selle maagilise kunstiga tegelema juba 10-aastaselt ning täna on tema äsja alanud debüüt, šokimustkunstilavastus “UKS” kuni viimase etenduseni välja müüdud.

 

Kuidas avastasid enda jaoks maagia?

See on minu jaoks suurim müsteerium ja fenomen üleüldse. Puudus konkreetne ajend. Pilvisesse taevasse ei tekkinud väike auk ning üksik päikesekiir ei laskunud minule, mille peale ma maagiasse sukeldusin. See on kuidagi alati olemas olnud. Olgu selleks siis soov lapsena võluriks saada või tohutu huvi kõige arusaamatu ja müstilise vastu.

Päris maagia ei peitu konkreetses illusioonis, mida ma demonstreerin, vaid selles rännakus, kuhu see su viib. Rännakus kuskile teise kohta, eemale igapäevaelust ja kohustustest. Sinna, kus kõik on võimalik. Ma arvan, et see oligi põhjus, miks ma sellega tegelema hakkasin. Vastuhakk millelegi, mässumeelsus. Kas siis probleemid koolis või igapäevarutiin ja suurem süsteem. Tõuse üles, jää ellu, mine magama – sama lugu päevast päeva. Sel ajal tundus illusioon ideaalse väljapääsuna. Luua oma maailm, oma reaalsus. See oli minu võimalus põgeneda sellest kõigest. Mulle ei istunud, kuidas meid kõiki taheti panna päevast päeva ühtemoodi mõtlema, mis viis mind vastuollu süsteemiga ning suunas teisele teele.

 

Räägi sellest trikist, mis sa mulle ja Reikopile tegid?

Kevin Chris külastas 14. oktoobril ETV saadet “Ringvaade” (vaata videot siit), kus ta luges saatejuht Marko Reikopi mõtteid. Sarnase triki tegi ta ka Telegrami ideede generaatorile Handole:

Hando: Kevin ütles, et võta see paber ja pliiats ning joonista siia midagi. Kevin pööras selja seniks, kui ma pisikesele paberile joonistasin midagi, mis minu arvates oleks pidanud olema kõlar (see pilt jäi minu kätte ümbriku sisse ja seda ei näinud keegi teine peale minu). Siis palus Kevin, et ma ütleksin esimesed kolm sõna, mis momentaalselt pähe tulevad. Need sõnad olid: lühike, viinamaja, porgand. Nädal aega hiljem sain Keviniga uuesti kokku ja ta näitas, mis pildi oli joonistanud tema.

Hando joonistatud pilt

hando pilt

Kevini joonistatud pilt

kevini pilt

Kevin: See oli psühholoogiline katse. Kui sa elimineerid ära kõik kõige kergemad variandid nagu kriipsujuku, maja, auto vmt, siis ei jää järele just väga palju valikuvõimalusi, mida joonistada. Tekib illusioon, et võid mõelda ükskõik millele, et see on su vaba valik, aga inimesed üldjuhul kalduvad ikkagi sarnaste ideede ja mõtete poole. Või siis lähevad endasse ja joonistavad midagi nende konkreetse isiksusega seonduvat. Et valikuvariantide ringi veelgi kitsendada, piisab veidi lingvistilisest suunamisest, ajalisest piirangust, tähelepanu kõrvalejuhtimisest ja ei olegi palju võimalusi järel, mille vahel valida.

 

Mida on oodata sinu etendustelt?

Kogemust. “UKS” on neljaosalise lavastusliku kogemuse esimene peatükk. Kogu “Experience” on üles ehitatud elutsüklite põhjal: sünd, elu, surm ja teispoolsus. Hetkel mängib esimene peatükk, sünd – “UKS”. Järgmise osa kohta ei saa praegu rohkem öelda, kui vaid seda, et see kannab nime elu – “DELIIRIUM” – ja jõuab vaatajani loodetavasti järgmise aasta lõpus. Varrukas on veel nii mõndagi peidus.

kevin

 

Hando Tõnumaa

 

Kevin Chrisi Facebooki leht

 

Fotod: Roman-Sten Tõnissoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt