Inspireerivad Eesti inimesed: isepäise tõeotsija Marlen Annabeli tee õnneliku eluni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. november 2013 kell 12:34marlen annabel 2Telegram alustab uut rubriiki “Inspireerivad Eesti inimesed“, mis keskendub tavalistele inimestele meie keskel, kes oma oleku, töö ja tegemistega püüavad Eestit paremaks paigaks muuta. Esimesena tutvustame teile koolitajat Marlen Annabel Kubrit, kes ka pärast emaks saamist ei ole oma teiste motiveerimise geeni maha matnud.

Hiljuti alustas Marlen videoblogiga “Marlen Annabel TV“, kus ta räägib manifesteerimisest, stressist vabanemisest ja muust kasulikust. Kõige populaarsemaks on seni osutunud video pealkirjaga “Tahad rohkem raha? Teeme siis nii!! Ehk kuidas luua küllust meile kõigile”.

 

 

Marlen Annabel, räägi meile oma lugu. Kes sa oled, mida sa teed ja mida tegid varem?

Olen eelkõige naine ja ema. Niikaua kui ma mäletan, olen olnud ka väikest viisi maailmaparandaja, sest otsin kogu aeg võimalusi elu paremaks teha nii enesele kui ka teistele. Vahepeal meeldib mulle ennast nimetada ka valgustöötajaks ehk selleks kellekski, kes toob planeedile Maa uut ja puhast, südamest kiirgavat armastuse energiat.

Praegu on minu lemmikväljundiks minu videoblogi. Teen iga päev ühe uue video, kus jagan oma mõtteid ja ideid, mis mind sellel päeval puudutanud või inspireerinud on. Lisaks olen täiskohaga kodune ema ja naine, pakun oma lastele kasvamiseks keskkonda ja toetan tema tegemistes oma meest.

Enne teadlikku valikut naiselikkusele, mehe toetamisele ja kodule pühenduda olin koolitaja, töötasin inimestega silmast silma ning juhtisin iganädalasi õppegruppe. Võib juhtuda, et kunagi hakkan sellega jälle rohkem tegelema, kuid praegu tajun, et see hetk ei ole veel päriselt käes.

 

Kuidas oled jõudnud selleni, mida teed praegu?

Minu äratajaks oli minu enda ellu tekkinud kriis, kui ma olin 23-aastane. Vaatasin oma elu ja sain aru, et midagi on väga valesti. Mul oli alati olnud palju energiat, aga mida enam ma püüdsin oma elu parandada, seda hullemaks see läks. Kadunud oli lootus õnnelikule tulevikule ja väljavaade palgatööst ning pangalaenust ülejäänud eluks tundus täielik elu lõpp. Aga ma ei suutnud leppida, et nüüd ongi nii: tee, nagu inimesed teevad, lepi sellega, mis on.

Tajusin, et elus peab olema võimalik saavutada midagi enamat. Otsisin seda puuduvat lüli ja leidsin. See lüli oli, et meie enda mõtted ja tunded loovad meie reaalsuse ja välised faktid on vaid meie varasema mõtlemise tulemus. Ma ei teadnud seda enne, sest keegi ei olnud mulle seda õpetanud. Nad ei saanudki seda mulle rääkida, sest keegi minu tuttavatest ei teadnud seda siis.

Teekond paremasse maailma algas reikist. Siis järgnes intensiivne aasta bioenergeetikaga ja sealt edasi jõudsin külgetõmbeseaduse ja enesearenguni. Nägin filmi “The Secret“ ehk “Saladus“ ja see pani mulle nagu panniga vastu pead. Sain aru, et olin kõik oma probleemid ise loonud nende pideva analüüsimisega ja võtsin oma elu eest päevapealt vastutuse.

Sealt edasi on elu läinud väga imeliseks. Õppimine on jätkunud ühest teemast teise elu igapäevase osana. Olen käinud paljudel koolitustel nii Londonis, Tais kui ka mitmel pool USA-s. Loon iga päev oma elu ise, vastavalt sellele, mida soovin kogeda, ja suurem osa ajast juhtubki nii, nagu ma soovin. Vahepeal on ikka väljakutseid ka, aga need on nüüdseks saanud probleemi asemel endale nimeks “võimalus kasvada“ ja iga kord, kui olen mõne väljakutse läbinud, avastan end jälle järgmiselt, kõrgemalt ja imelisemalt tasandilt. Olen väga tänulik, sest tean, et on võimalik elada, kuulates oma sisemist häält ja tehes seda, mida ma tegelikult teha tahan.

 

Kes on sinu jaoks inspireerivad inimesed?

Mind inspireerib vabadus elada oma tõe järgi, vabadus kuulata oma sisetunnet ja teha just seda, mida armastad. Eriti märkan seda noortes, kes on veel piisavalt puhtad ja puutumata, et uskuda paremasse maailma ja otsida võimalusi elada väljaspool kehtiva süsteemi reegleid.

Mulle öeldi kunagi, et “sa oled nii noor, mida sa ka tead“. Mulle endale tundub, et tegelikult on vastupidi. Noortel on veel selget pilku, et süsteemist läbi näha. Mida kauem selles manipuleeritud maailmas ebateadlikult viibinud oleme, seda enam on see inimest jõudnud mõjutada. Sellepärast on nii lahe näha enda ümber inimesi, kes otsustavadki oma tõe järgi elada ja seda maailmaga jagada. Võib vist öelda, et mind inspireerib julgus mitte rahulduda vähemaga kui parim.

marlen annabel 1

 

Milliseid asju peaks Eestis muutma, et meie elu muutuks paremaks, ja kuidas seda teha?

Muutust igatsevad minu taju järgi peaaegu kõik meie suured süsteemid. Meie raha seisab õhus ja mina isiklikult ei usu, et teda meile sellel kujul enam kauaks on. Inimesed ei taha kuulda, et USA dollar võiks kokku kukkuda, aga kui natukenegi tausta uurida ja vaadata, kuidas meie laenusüsteem toodab võlga, mida ei olegi intresside tõttu võimalik tagasi maksta ning et USA dollarit ei ole juba aastast 1971 tagatud kullaga, siis ei tundugi see lugu enam nii uskumatu.

Meie haridussüsteem – nii kurb kui see ka ei ole – on teadlikult loodud eliitperekondade poolt suunitlusega toota palgatöötajaid. Taaskord on tegemist väga tundliku teemaga ja ma mõistan, kui raske on inimestel seda ideed kuulda. Enne tööstusrevolutsiooni oli enamik inimesi ise oma äride omanikud. Igal ühel olid omad oskused, mida teistele pakkuda nagu lihunik, kingsepp, pagar jne. Kõik oskasid raha teha, majandada ja juhtida. Standardiseeritud hariduse saabudes jäeti kooliprogrammidest teadlikult välja finantsharidus. Samuti ei õpetata inimsuhteid ega teadmisi, kuidas luua ise oma elu. Inimesed on treenitud täitma käsku ja ise mitte mõtlema.

Mäletan siiani, kui raske mul endal koolis oli, sest ma kogu aeg küsisin ja sain pilkeid, et miks ma sean asju kahtluse alla, kui “nii lihtsalt on“. Õpi ära ja ole vait. Aga mina ei osanud nii. Näen, et iga järgmine põlvkond noori on palju teadlikumad kui nende vanemad ja on vaid aja küsimus, kui nad ei ole enam nõus selle iganenud mänguga kaasa minema. Sest kui nad ise sealt pääsevad, siis tekib järjest juurde lapsevanemaid, kes oma lapsele enam sama kogemust ei taha. Nemad hakkavadki uusi võimalusi otsima ja looma ning tõenäoliselt loovad võimaluse, kuidas nende lapsed ei jää kunagi ilma usust, et nad ise loovad oma maailma.

Samamoodi võiksin rääkida pikemad lood meditsiinist, toidust, poliitikast, meediast ja isegi muusikast. Mingi hetk, kui mu silmad järjest avanesid ja ma hakkasin läbi nägema, millises moonutatud maailmas me elame, olin ma päris masenduses. Tundus, et kõik on halvasti. Aga ma tulin sellest šokist läbi. Nüüd elan jälle, olles keskendunud õnnele siin ja praegu ning heale ja heldele tulevikule.

Usun, et kui me ärkame üles, üks inimene korraga, siis me suudame mitu korda kiiremini, kui praegu võimalik tundub, selle maailma uuesti õigele rajale pöörata. Kuidas seda teha? Massilise muutuse tooks kaasa see, kui me suudaks muuta meedia kvaliteeti, sest see on suurim programmeerija. Näiteks Telegram.ee on täpselt selline allikas, mis muudab inimeste maailmapilti, pannes nad ise mõtlema.

Eestis on väga head eeldused jõuda täiesti uuele teadvuse tasandile väga kiiresti, sest meie inimestele on arvutid ja internet igapäevaelu osa. Ja mulle meeldib, kuidas aina enam inimesi teeb teadliku valiku elada ilma telekata, sest nad tahavad ise valida, mida nad enda ja oma laste pähe panevad. Meie oleme olnud ilma telekata nüüdseks üle kuue aasta ja pole hetkekski oma valikut kahetsenud.

 

Mida soovitad sina esimese sammuna inimesele, kes tunneb end samamoodi, nagu sina enne muutusi?

Kui sa oled jõudnud oma elus olukorda, kus tundub, et ei olegi mingit väljapääsu, siis esimene ja esmapilgul täiesti jaburana tunduv soovitus võiks olla, et rõõmusta! Miks? Sest kui olukord läheb tõesti raskeks, annab see meile kingitusena vajaliku jõu teha otsus otsida paremaid võimalusi. Vindumine enam-vähem talutavas seisus on palju hullem, sest selle suhtes me suudame oma silmad kinni pigistada. Ja aastate pärast sa ju naeraks selle olukorra üle niikuinii, milleks siis oodata?

Kui väike naeruvine kasvõi korraks üle suu on jooksnud, siis järgmisena võiks hakata lugema raamatuid ja vaatama filme, mis õpetavad, kuidas inimesed ja maailm tegelikult toimivad. Teadus on tänaseks väga palju põnevaid avastusi teinud, millest massid ikka veel midagi ei tea, sest koolis sellest ei räägita. Näiteks arengubioloog Bruce Lipton on tõestanud, et oma taju kaudu on meil võime juhtida oma geenide avaldumist, mis muudab kehtetuks lause, et “mul on nii, sest mu vanematel on nii“. Aga kuni me ei tea, kuidas me tegelikult toimime, on meie maailmapilt suhteliselt jõuetu. Uus info meie tõelisest olemusest avab inimestele uued võimalused.

 

 

Mariann Joonas

 

Marlen Annabel TV Facebookis

Fotod: erakogu, Pille Aro

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt