Inspireeriv video: Alan Watts ja unenägu elust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. september 2023 kell 9:18Allolevas videos räägib zen-budismi ja teiste ida õpetuste tutvustaja, filosoof Alan Watts ideest unistada elust, et ärgitada inimesi mõtlema elust kui võimaluste paljusest. Kui ärgata illusioonist ja mõista, et pole musta valgeta ja elu ilma surmata (surma eluta) ning kõik inimesed on üksteisega seotud, adub inimene, et ta pole Maa peal pelgalt külaline, võõras ega miski, mis on siia seletamatuil põhjuseil tekkinud, vaid tunnetab oma eksistentsi olemuslikkust.

 

Kujuta ette, et sul on võimalus näha igal öösel und kõigest sellest, mida soovid, ja nii 75 aastat järjest. Ja sa näed seda, mida soovid, ja muidugi tundub see tore. Aga pikapeale muutub see igavaks. Kui sa siis näed unenägu, mis pole sinu kontrolli all, ja seal juhtub midagi, võid ärgates mõelda, et pääsesid napilt.

Ometi muutub inimene aina seiklusjanulisemaks ja hakkab julgemalt mängima oma unenäokogemustega, jõudes lõpuks sellesama eluni, mida ta tegelikult elabki. Lõputute valikute mitmekesisus loob võimaluse mängida. Kui harilikult öeldakse, et inimene pole jumal ega kontrolli olukorda, siis selle idee järgi on igaüks ise ülim – Jumal. Mitte teiste üle valitsemise mõttes, vaid iseenda jaoks. Inimene on kõik, ta ainult teeskleb, et ei ole.

 

Vaata videot:

 

Foto: afro.blogas.lt

 

Toimetas Annika Urvela

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt