Irene Kaljuste: Enda usaldamisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2020 kell 22:05Foto: Ruudu Sandra

“Minu elus on üks korralik väljakutse olnud ja vahel puutun sellega kokku ka nüüd. Kipun uskuma seda, mis mulle öeldakse. On tore, et oled avatud uuele infole, aga kui see info käib sinu kohta või selle kohta, mida sina elus tegema pead, siis tasub olla tähelepanelik. Olles suur endas kahtleja, on autoriteetsed arvamusavaldajad mind tugevalt mõjutanud,” kirjutab oma mõtiskluses Rännaku praktik Irene Kaljuste.

 

Kui info, mida jagatakse on julgustav, toetav ja armastuse energiast kantud, siis sa tunned seda. Kui see on midagi muud, siis tunned ka. Vahel aga me tahamegi, et keegi teine meile ütleks, sest siis ei ole ju vaja vastutust võtta ja ise julgeda teha oma pea ja oma südame järgi. : )  Ja ka see on vahel ju täitsa okei.

Mis ma siis teen, kui sellesse ämbrisse astun?

Hakkan vaatama seda infot ja esitama endale küsimusi, et “Ahhaa, aga äkki ongi nii. Ja äkki ma peakski tegema nii…” Olid ajad, kui see muster viis mind väga kaugele iseenda juures, sest ma lihtsalt ei osanud kuulata ja usaldada enda kõhutunnet ja sellest juhinduda.

Tegelikult on tagantjärgi vaadates ikka väga hea, et ma olen saanud selle koha pealt ikka mitmeid kordi valusalt vastu näppe ja mõnel korral isegi end näoli mudast leidnud. Ohvrina tundnud. Saanud põhjalikult tunda, milline on ohvri maitse suus.

Selleks, et jõuda enda usaldamise juurde, pidin läbi minema üsna õudsest tundest ja üsna mitmeid kordi, enne kui uus muster sai tekkida. Mul oli kohtutav hirm eksida ja teha vale valik. Lihtsam oli teiste nägemusega kaasa lihtsalt voolata, kui seista silmitsi enda hirmuga.

Täna valdavalt jään kohale iseenda keha ja sisehääle usaldamises. Keha on väga hea baromeeter, enda jaoks õige ja vale ära tundmises. Tuleb lihtsalt häälestuda selle kuulamisele ja KÕIK VASTUSED MIDA VAJAD, ON SINU SEES.

Kokkuvõttes tsiteerin Paul Ferrini’t, kes inspireeris mind seda postitust kirjutama: “Sina oled vastutav selle eest mida sa usud, isegi siis kui sa valid uskuda mida teised ütlevad sulle. Nii et ära karda seada küsimuse alla teiste autoriteeti. Sina tead kõige paremini, mida sa tõeliselt vajad.”

Ja nii on.

 

Irene Kaljuste

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt