Intuitsiooniajastu – mõistuse tasandilt hinge tasandile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2013 kell 12:44 

4. juunil andis raadiosaatele “Coast to Coast AM“ intervjuu tunnustatud psühholoog Penney Peirce, kes on spetsialiseerunud intuitsiooni, tundlikkuse ja taju arendamisele. Peirce reisib mööda maailma ringi, nõustades ettevõtete juhte, teadlasi, psühholooge ja konsultante ning korraldab koolitusi. 

 

Kuidas on meie taju praegusel ajal muutumas?

Paljud on kindlasti tähele pannud, et elutempo on tõusnud ja aeg liigub kiiremini, millega kaasneb informatsiooni üleküllus, mis tekib Maa vibratsiooni tõusust. See tähendab ühtlasi ka seda, et meie kehade, emotsioonide ja meelte sagedused suurenevad. Meie teadlikkus on muutumise protsessis. Industriaalajastust, kus valitses mehaanika, on saanud arvuti- ja infoajastu ning üha kiirenevas ja suurenevas infovahetuses ei suuda me enam toimida, sest infot on lihtsalt liiga palju.

Oleme liiga pinnapealsed ja killustunud vale tähelepanukasutuse tõttu. Järgmine ajastu on intuitsiooniajastu, kus me liigume mõistuse tasandilt hinge tasandile, loogilise vasaku ajupoolkera domineerimiselt intuitiivsusel põhineva parema ajupoolkera juhtimisele. Mina nimetan seda otsese teadmise saavutamiseks, kus sa saad infot vibratsioonide kaudu läbi keha.

 

Mis on tähelepanelikkus ja mida see sinu mõistes tähendab?

Kui tajumine on millegi teadvustamine, siis tähelepanu on elava sideme loomine millegagi: see on samm intuitsiooniajastu poole, kus otsene teadmine toimib energeetiliste võngete kaudu. Meile tundub, et oleme siin reaalsuses kogu aeg, kuid tegelikult loome seda maailma iga millisekundi tagant oma meelte kaudu ja see hajutab meie tähelepanu.

 

Kas sotsiaalvõrgustikud nagu Facebook on meile hea?

Absoluutselt. Arvan, et inimene pöörab tähelepanu sellele, mis teda huvitab. See annab talle heaolu- ja ühtekuuluvustunnet. Meil on vajadus ühenduse järgi, mida tähelepanu tekitab. Üks asi, millega me võime tulevikus kokku puutuda, on kollektiivne teadvus ehk see, et ma olen üksikindiviid, aga samas ka kõik teised. Infoajastu võimaldab interneti vahendusel näha ja isegi tunda, kuidas keegi teises maailmaotsas elab, kuid kujutage ette, kui me suudaksime seda teha ilma arvutiteta. Leiame endas tajude jõu, mis võimaldab meil teha ära selle, mida arvutid ja muud tehnikavidinad praegu teevad.

 

Kuidas õpetada kellelegi rohkem tähelepanemist?

Selleks on olemas teadveloleku praktilised harjutused. Esimeseks sammuks on tähelepanu suunamine millelegi pikemat aega ja tunnetamine, millal ja miks sa rahutuks muutud. Teine oluline harjutus on vajalik siis, kui me keskendume järgmisele tegevusele niivõrd, et ei pane tähele seda, mis toimub kahe tegevuse vahel. Täielikus teadvelolekus mõistad, et hetkes olemise kaudu on tähelepanu ka ajal, mis on kahe tegevuse vahel.

 

Mida tähendab see, et me oleme muutumas uuteks inimesteks?

Kui me oleme minemas järgmisesse tajuajastusse, siis muutub idee sellest, kes me oleme. Samuti muutub reaalsus. Reaalsus funktsioneerib teistel reeglitel vibratsioonide suurenedes, võimaldades ühenduse füüsilise ja mittefüüsilise maailma vahel ning tekib kollektiivne teadvus ja armastus üksteise vastu.

 

Millest tuleb kibestumus ja kurjus?

See on äärmuslik surve, mis põhineb hirmul, blokeerides hinge funktsioneerimist. Harilikult on see vasaku ajupoolkera fenomen, kus ego meie üle võimust võtab. Ego kaitseb ja kontrollib meid, et me midagi valesti ei teeks, mõjutades samas negatiivsete avaldustega. Peaksime rohkem vaikuses olema ja mediteerima, et puhastada meeled rahuloluks.

 

 

Helistaja Jack New Yorgist:

Tahan jagada oma kogemust seoses vasaku ja parema ajupoolkeraga. Olen paremakäeline ja otsustasin investeerida oma aja vasaku käega kirjutamise õpingutele. Tundsin, kuidas mu meelte tajud muutus paremaks, sest neuronite ühendused aktiveerusid. Küsin veel, kas on võimalik blokeerida enese saboteerimine, mis muudab meid ebakindlaks?

Enesesabotaaž tekitab mõtteid, et ei ole oluline, mida sa teed, sest sa ei suuda seda. Kui sa otsustad, et tahad olla sina ise sõltumata välismaailmast, siis on see sinu enda valik, millistel vibratsioonidel sa oled. Uskumuste muutmine võtab aega, sest sinu teadvus hakkab sind testima, kuid aja jooksul on võimalik saavutada rahutoov enesekindlus.

 

 

Kuula intervjuud siit (algab 0.08:00).

Penney Peirce’i kodulehekülg.

 

Fotod: zam.it, 4.bp.blogspot.com, roadtoawakening.net, brownsteinegusa.com

 

Tõlkis Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt