Kuidas muuta end õnnelikumaks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. juuli 2013 kell 21:23 

Rotterdamis asuvasse maailma õnnelikkuse andmebaasi kogutud uuringud kogu maailmast tõestavad, et inimesed suudavad muuta end õnnelikumaks, kuid tee selleni ei pruugi olla nende esmane valik, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

Andmebaasi direktori ja Erasmuse ülikooli emeriitprofessor Ruut Veenhoveni sõnul arvatakse harilikult, et rõõmsa elu jaoks on vaja kindlaid sihte, kuid uuringu tulemused on vastuolulised – selgub, et õnnetud inimesed on enam teadlikud oma eesmärkidest, kuna nad soovivad oma elu pidevalt parandada.

Üllatuslikult selgus ka, et inimsed, kes joovad piiratud koguses, on õnnelikumad kui täiskarsklased.  Hea on ka olla umbes 10% ajast nukker.

Professor Veenhoven ja tema kolleegid on üritanud inimesi suunata tegema rohkem rõõmupakkuvaid asju, soovitades neil täita online-päevikut, millel on enam kui 20 000 kasutajat. Päevikutest kogutud andmete uurimise kallal Veenhoveni rühm ka tegeleb, et seejärel teha veel uuringuid õnnelikkuse käsitlemiseks.

 

Loe põnevaid uuringutulemusi pikemalt: ERR Teadus

Algallikas: BBC

Foto: behappylifecoach.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt