Mis on õnne valem ehk kuidas enda üldist heaolu ja õnnelikkust suurendada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2021 kell 19:56Millal tundsid viimati, et süda on nii kerge, et lausa keksima võtab? Millal oli viimati su näol muretu naeratus, kuna sind valdas kõikehõlmav teadmine, et hoolimata sellest, mis sinu ümber toimub, saab kõik lõpuks korda? Teisisõnu – millal tundsid ennast tõeliselt õnnelikuna? See on imeline tunne, mis kahjuks valdab meid liialt harva. Laialt on levinud uskumus, et kui saame parema töö, rohkem raha või parema suhte, siis oleme selle tulemusel õnnelikumad. Kuid see võib olla kahjulik eksiarvamus. Õnnelikkuse saladus peitub hoopis mujal.

 

Selleks, et inimeste õnnelikkust mõõta, kasutavad teadlased ulatuslikke küsimustikke, milles tuhanded vabatahtlikud osalejad vastavad küsimustele selle kohta, kui rahul on nad oma elukvaliteedi, üldise heaolu ja õnnelikkusega. Kuigi selliste küsimustike tulemused ei saa lõplikult määrata, mis tõepoolest teeb inimesi õnnelikuks ja mis ei tee, on siiski aina enam leviv vastavasisuline kirjandus välja toonud mitmed võtmetegurid selleks, et leida kauakestvamat õnne elus.

Kui palju me tegelikult oma õnnelikkust kontrollime?

Paljud püüavad saavutada õnnelikkust, kogudes aina enam asju, mis võiks meile heaolu tuua, püüeldes suurema sissetuleku või stabiilse pereelu poole. Kuid nagu selgub teaduskirjandusest, et pruugi nendest strateegiatest palju abi olla. Võime õnnelik olla on suures osas geneetiline. Mitmed viimasel aastakümnel läbiviidud teadusuuringud näitavad, et hinnaguliselt 30–80% meie õnn

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt