15 asja, millest loobumine muudab elu õnnelikumaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2013 kell 10:23 

Selle asemel, et lubada endale õnne ja rõõmu, hoiame me kinni asjadest, mis põhjustavad meile stressi ja kannatusi. Seda ei oleks vaja teha. Meil on võimalus neist asjadest lahti lasta juba täna ja muuta oma elu ilusamaks, kirjutab portaal Alkeemia.

1) Loobu oma mõttest, et sul on alati õigus. Meie seas on palju neid, kes ei kannata mõtet, et ta eksib või tal ei ole õigus. Nad arvavad, et neil on alati õigus. Paljud on valmis selle nimel isegi suhteid rikkuma ning tekitavad endale ja teistele sellega stressi ja muresid. Asi ei ole seda väärt. Alati, kui sul on soov tõestada, et sul on õigus, siis mõtle: “Kas ma eelistan, et mul on igal juhul õigus või ma eelistan olla meeldiv inimene?” (Wayne Dyer) Mis vahet sellel on? Kas su ego on tõesti nii suur?

2) Loobu soovist omada kontrolli. Ole valmis loobuma sellest, et sa omad kontrolli kõige üle – enda ja enda ümber toimuva suhtes, situatsioonide suhtes ja inimeste üle. Ükskõik, kas sa tahad kontrolli omada oma pere, oma töökaaslaste või kelle iganes suhtes, loobu sellest – lase neil olla nii, nagu nad on. Lase kõigel ja kõigil olla nii nagu on ja sa näed kui palju lihtsam on olla. “Lase asjadel minna, kõik saab alati korda. Maailma on vallutanud need, kes on asjadel minna lasknud, aga kui sa ei lase minna, siis võidab maailm sinu.” Lao Tzu

3) Loobu süüdistamisest. Loobu oma soovist süüdistada teisi selles, mis sa oled või mida sa ei ole, mida sa tunned või mida sa ei tunne. Lõpeta olemast jõuetu, võta vastutus oma elu eest enda kätte.

4) Lõpeta enesehaletsus ja enesekriitika jutt. Väga paljud inimesed teevad endale liiga oma negatiivsete, enesekriitiliste, ennast hävitavate juttudega. Ära kuula ja usu oma negatiivseid mõtteid, sa oled kindlasti parem inimene. “Sinu mõtted on väga võimas relv, kui seda kasutada õigesti. Aga kui neid valesti kasutada, siis võivad nad väga hävitavad olla” Eckhard Tolle.

5) Loobu oma piirangutega uskumustest. Sa oled ise endale seadnud piirid, mida sa suudad ja mida ei suuda teha, mis on võimalik ja mis on võimatu. Loobu kõigist neid piiridest, mis oled endale seadnud, välju neist, ela vabalt.

6) Loobu virisemisest ja hädaldamisest. Loobu oma püsivast soovist viriseda nende inimeste, situatsioonide, sündmuste üle, mis teevad sind õnnetuks, kurvaks ning depressiivseks. Mitte keegi, mitte ükski sündmus ega asi ei tee sind õnnetuks, kui sa ei luba neil seda teha. Sinu tundeid ei tekita need sündmused ega inimesed, vaid sinu enda valitud mõtted nende asjade suhtes. Ära alahinda positiivse mõtlemise jõudu.

7) Loobu kritiseerimisest. Ära kritiseeri asju, sündmusi või inimesi, kes on sinust erinevad. Me oleme kõik erinevad, kuid samas ka sarnased. Me kõik tahame olla õnnelikud, me kõik tahame armastada ja olla armastatud, me kõik soovime, et meid mõistetaks. Me kõik soovime midagi ja meile kõigile on lubatud midagi.

8) Loobu oma soovist teistele muljet avaldada. Ära ürita olla meeleheitlikult teiste meele järgi keegi, kes sa tegelikult ei ole. See ei käi niimoodi. Sellest hetkest alates, kui otsustad olla sina ise ja võtad eest oma maski, siis sa võtad omaks oma tõelise olemuse ja sellest hetkest hakkavad inimesed sinu juurde tulema ilma pingutusteta.

9) Loobu oma vastuseisust muutustele. Muutused on head. Muutused aitavad liikuda edasi punktist A punkti B. Muutused arendavad edasi sinu elu ja sind ümbritsevat. Järgne muutustele julgelt. “Järgne muutustele ja universum avab sulle uksed kohtades, kus olid enne seinad.” Joseph Campbell

10) Loobu sildistamisest. Ära pane igale asjale või inimesele, millest või kellest sa aru ei saa, mingit silti külge. Ava oma meeled ja ole mõistev. Inimesed ja sündmused meie ümber on vahel meile mõistmatud, aga see ei tähenda, et nad on valed või et neid tuleks nimetada imelikuks või kõlbmatuks. Sildistamisega võid sa jätta oma elust välja palju huvitavat.

11) Loobu oma hirmudes. Hirm on kõigest illusioon, seda ei eksisteeri tegelikult, sa oled selle ise loonud. See on sinu mõtetes kinni, korrigeeri oma mõtteid enda sees ja hirm väljastpoolt kaob. “Ainus, mida meil karta on, oleme me ise” Franklin D.Roosevelt

12) Loobu oma vabandustest. Paki nad ära ja saada minema, ütle neile, et nad on vallandatud. Sa ei vaja neid enam. Väga tihti me piirame ennast oma vabandustega, miks midagi ei saa või ei tohi. Selle asemel, et kasvada ja edasi areneda, me seisame paigal ja oleme kinni oma vanades asjades. Unusta kõik need vabandused, sest 99% neist ei vasta tõele.

13) Loobu oma minevikust. Seda on kindlasti raske teha, kuna see, mis on olnud, on juba olnud ja ei lähe meil meelest. Minevik paistab palju selgem ja arusaadavam, tulevik tundub ebaselge ja ootamatu. Kuid praegune moment on ainus, mis sul praegu on, selles hetkes viibides mõeldes minevikule jääme me sinna kinni. Niimoodi kaotad sa väärtusliku hetkes olemise aega ja sinu tuleviku unistused jäävad realiseerimata. Naudi hetke, ole hetkes, unista homsest. Elu on teekond. Tee see teekond nauditavaks.

14) Loobu kinni jäämisest. Seda on üsna raske järgida, meil kõigil on mingid asjad, inimesed ja sündmused, mille külge me kinni jääme ja millest on raske loobuda. Need võivad olla mineviku sündmused, endine armsam, mingid materiaalsed asjad. Mitte millegi külge ei ole mõtet kinni jääda, elu on liikumine, seisev vesi läheb tavaliselt haisema ja kaotab oma positiivse mõju ning energia – nii on ka elus. Tihti on hirmud need, millest tulenevalt jääme kinni teatud asjade külge. Puhas armastus on see, mis aitab loobuda, kui sa armastad isetult ja puhtalt kõike, mis meid ümbritsed, siis sa usaldad ja oled valmis loobuma ja sa ei hoia kinni. Kui sa lased kõigest lahti, siis on suurem võimalus, et sinu ellu ilmuvad uued ja huvitavad asjad, inimesed, sündmused.

15) Loobu elamisest teiste inimeste ootuste järgi. Liiga paljud inimesed elavad elusid, mis ei ole nende elud. Nad elavad selle järgi, mida teised neilt ootavad, nad elavad selle järgi, mida nende vanemad soovivad, mida töökaaslased ootavad ja sõbrad nõuavad, mida kallim tahab, kuidas poliitikud nõuavad, mida õpetajad soovivad. Nad ignoreerivad oma sisehäält, seda häält, mis avaldab oma soovi. See ei ole õige. See viib inimesed tupikusse ja stressi. Sellest algavad haigused ja probleemid. Ela oma enda sisetunde järgi, kuula oma südant ja voola sellega kaasa nagu vesi jõesängis. Ära lase teiste inimeste arvamusel segada oma teekonda ja elu. Elu on lühike, me elame seda ühe korra, võtame siis sellest parima osa ja nudime seda täpselt nii, nagu meie soovime.
Tõlkis Rain Siemer

Allikas: Alkeemia

Algallikas: World Observer Online

Foto: Wikimedia Commons

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt