Miks on mõned inimesed kroonilised hilinejad? + nipid, mis aitavad aega realistlikumalt hinnata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2022 kell 10:43Oled alustamas oma hommikust joogatundi. Su matt on lahti rullitud, hingad sügavalt sisse ja välja ning lased mõtetel minna, et keskenduda rahulikult sellele hetkele ajas ja ruumis. Siis kolksatab uks ja viimase hetke tulija hiilib erakordselt lärmakalt ruumi. Ta koperdab kellegi mati otsa, astub peaaegu su prillide peale ning vabandab kogu selle aja ebalevalt. Tunni algus on rikutud kõigi jaoks.  Olgu tegemist joogatunni, firma koosoleku või ülikooli loenguga – alati on mõned inimesed, kes jäävad krooniliselt hiljaks. Neil endil on piinlik, teistel on ebamugav ning õpetaja/ülemus on pahane. Ometi juhtub see järgmisel nädalal uuesti. Miks on mõned inimesed kroonilised hilinejad?

 

Loomulikult hilineb igaüks vahel. Mitmed välised tegurid ei ole meie kontrolli all – liiklusummikud, ilmastikuolud või perekonnaliikmetega seotud ootamatused võivad põhjustada mingil hetkel igaühe hilinemist. Kuid osade inimeste puhul näib, nagu juhtuks neid ootamatusi sagedamini ning alati on varnast võtta mõni “koer sõi mu kodutöö“ tüüpi vabandus. Töökohal võib see segada paljude inimese päeva – vajalikud telefonikõned jäävad vastamata, saadetised hilinevad, tootmisliin ei saa toimida või olulist infot tuleb hilineja jaoks üle korrata. Seda ei pruugi olla mugav tunnistada, kuid nagu enamus asju meie elus, on ka hilinemine meie valik.

Paljud inimesed jõuavad igale poole õigeks ajaks või alati varem seetõttu, et nad ei salli hilinemist. Nende motivatsioon on vältida ebamugavustunnet, mis kaasneb hilinemisega. Krooniliste hilinejate puhul on tegemist vastupidise motivatsiooniga – teadlikult või alateadlikult soovivad nad vältida liiga vara kohale jõudmist. Selle taga on mitmeid põhjuseid. Kõige sagedasemad on näiteks:

  • see on ebaefektiivne – hilinejad leia
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt