Õnneliku elu konverents “VaimuKeha”: Et mõte, keha ja vaim oleksid ühtviisi toidetud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. november 2017 kell 10:38BF_SoodukasPaari kuu pärast, 21. jaanuaril 2018 toimub õnneliku elu konverents – VaimuKeha, kus astuvad üles arst Riina Raudsik, toituisnõustajajad Liis Orav ja Madleen Simson, kosmosepsühholoog Aigar Säde ja ajurveeda nõustaja Kaja Keil. “See päev muudab sinu ja sulle oluliste inimeste elu,” lubavad korraldajad Mai-Liis Kivistik ja Sille Martma.

 

“Vaimukeha idee on aidata inimesel teadlikult tarbida nii oma keha kui ka vaimu – sinu mõte, keha ja vaim peaks olema ühtviisi “toidetud”. Ainult inimene ise saab mõjutada oma valikuid ja sellega ka tulemusi. Meie siiras huvi on aidata inimesi teabele lähemale, et nad saaks ise otsustada oma elutee kulgemise üle ning ei annaks vastutust täielikult arsti, nõustaja, mentori jne kätte. Lihtne on võtta järgija rolli, kuid meil kõigil on oma tee käia ning mingit muutust otsides saame vastuseid leida pigem enda seest,” ütlevad Mai ja Sille.

Igale VaimuKeha konverentsile kutsutakse esinema inimesed, kelle pakutavad teemad on uudsed ja päevakajalised. Need inimesed võivad üldjuhul olla pigem alternatiivse vaatega elule ja tervisele. “Meil esineb ka inimesi, kes on oma südameasjaks võtnud mingi konkreetse tervisealase teema (kas vaimne või füüsiline) ning lähevad sellega sügavamale kui enamik teisi samal alal tegutsejaid. Oleme endale ülesandeks võtnud leida iga kord sellised esinejad, kes käsitleksid mõnda probleemkohta uuel moel, et need, kes pole veel lahendust leidnud, selle ehk meie kaudu leiaksid.”

Nagu ka nimi VaimuKeha ütleb, on tegemist konverentsidesarjaga, mis pühendub vaimu ja keha koostööle, kus esirinnas on vaim, millest algab keha korralik funktsioneerimine ja siis alles vastupidi. “Meie usume, et kõigepealt peab tulema seesmine otsus midagi muuta ning alles siis saab tulla füüsiline vaste sellele otsusele. Näiteks kaalu langetamiseks peab tulema kõigepealt otsus minna toitumisnõustaja jutule või tervise parandamiseks otsus minna kuulama kolmanda inimese arvamust.”

“VaimuKeha sai loodud aastal 2016 ja just sellel põhjusel, et me ise tundsime turul tühimikku tervikliku tervise vaatenurgast. Liiga palju korraldatakse näiteks äri- ja eduteemalisi koolitusi, kus rahategemise sihis iseennast tihti ära unustatakse. Mai on näiteks pikalt startuppide maailmas töötanud ja lähedalt näinud, kuidas kehtib suhtumine “aeg on raha”. Selle nimel on paljude inimeste jaoks täiesti normaalne olla pikad päevad söömata või haarata midagi kiirtoidu näol juues seeljuures mitmeid tasse kohvi või hoopis energiajooke-limonaade.

Meie ise loome oma reaalsuse ning pidev näljutamine (või ülesöömine), kofeiinisõltuvus ning vähene uni on vaid üks pisike osa teadmatuses elamisest. Siit edasi võime lahkama hakata lasteaia- või koolimenüüd ning näeme üsna pea, et näiteks toidutalumatus või -allergia on tavaliselt lihtsalt vale toitumise tagajärg. Oleme missioonil viia oluline info massidesse, et oleks vähem teistest sõltumist ja “imerohtude” söömist, mis tegelikult ju pikas perpektiivis tulemust ei hoia. Sellel põhjusel toimubki 2018. aasta 21. jaanuaril juba kolmas VaimuKeha – õnneliku elu konverents ning kindlasti tuleb see iga-aastaselt tagasi!

Inimene õpib kogu elu ning igaüks meist on pidevas arengus – kas siis edasi arenemas või tagasi arenemas. Meie kahekesi oleme jõudnud oma elus punkti, kus usaldame elu. Täielikult. Ja meie esinejate valik läks täpselt kokku selle olukorraga, kus me ise elus parasjagu olime. Universum asus samuti appi ning nagu imeväel tuli meie nimekiri kokku ja lausa lust oli kõrvalt vaadata, kuidas iga esineja teineteist täiendab. Oleme põnevil ja usume, et see päev muudab elusid. Saime iga esinejaga eraldi kokku ja nii-öelda kontrollisime üle, kas meie eeldus ka reaalusele vastab ning tõdeme rõõmuga, et päev on täis kõrget kvaliteeti,” valgustavad naised sündmuse tagamaid.

Teemadena käsitletakse sel korral: haigestumise tõelised põhjused; ajuga seotud haigused ning rasva ja kolesterooli osa selles valdkonnas; veresoonte tervis; mõttejõud ning otsuse vastu võtmine; allergiate, migreenide ja toidutalumatuste tagamaad ning praktiline ajurveeda ehk loodusega kooskõlas elamine. Kokkuvõtvalt tähendab see individuaalset lähenemist sellele, mis teeb elust kunsti, et inimesed saaksid olla täiel rinnal õnnelikud ja terved, siin ja praegu. Üles astuvad esinemise järjekorras Riina Raudsik, Liis Orav, Aigar Säde, Madleen Simson ning Kaja Keil. “Konverentsilt võivad oma tervise- või heaoluprobleemidele lahendusi leida ka inimesed, kes pealtnäha konkreetset teemat kuulates poleks osanudki vastust oodata,” arvavad Mai ja Sille.

VaimuKeha taga seisavad kaks noort naist Mai-Liis Kivistik ja Sille Martma. Mai on Sisemina asutaja, YogaFunci treener ja tulihingeline tasakaalus elustiili edendaja. “Minu jaoks ei eksisteeri juhuslikku õnne, vaid me ise loome valikutega oma elu. Iga otsus toob endaga kaasa tagajärje. Olla sellega rahul või mitte on meie endi kätes. Tehes rohkem  teadlikke valikud, oleme automaatselt rohkem oma eluga rahul, sest oleme iseenda jaoks valiku lahti mõtestanud. Üks minu lemmik mõtteid kattub Senecaga – õnn on see, kui ettevalmistus kohtab võimalust. Kogu VaimuKeha konseptsioon valmistabki inimest ette tegema just talle õigeid valikuid.”

Sille on Brena Fitnessi asutaja ning kutsub ennast ise vaimseks fitnessiguruks. “Minu jaoks on oluline leida põhjused, miks inimene midagi teeb, sest ilma mõjuva ja inspireeriva põhjuseta on inimene kärme loobuma. Olen keha ja vaimu kööstöö mõistmise teekonnal ning aina rohkem mõistan, et inimese soov oma elus midagi muuta, peab tulema tema seest ja mitte olema motiveeritud väljaspoolt. Öeldakse küll, et “terves kehas terve vaim”, kuid mina usun, et tänu tervele vaimule saab olla ka keha terve.”

 

Allikad: pressiteade, VK  Facebook, VaimuKeha

pilt: vaimukeha.ee/brenafitness.eu

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt