Videod! Charles Eisenstein: Kui see asi, mida mulle räägiti, pole tõsi, siis mida on mulle veel valetatud?”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2021 kell 17:01Edmund Burke’i Selts jagab Youtube’is Ameerika avaliku esineja ja autori, Yale’i ülikooli matemaatika ja filosoofiakraadiga lõpetanud Charles Eisensteini intervjuusid, milles arutletakse põnevate vaimsete ja aktuaalsete teemade üle. Eisensteini paeluvad inimtsivilisatsiooni ajalugu, majandus, vaimsus ja ökoloogiline liikumine, aga ka teadvuse avardamise võimalused, idamaade filosoofia ning meditsiin. Tema uuringute võtmeteemad hõlmavad tarbimisvastast võitlust, vastastikust sõltuvust ja seda, kuidas müüt ja narratiiv mõjutavad kultuuri. Esimeses videos räägib ta, et elades Taiwanil puutus ta kokku maailmaga, mis ei sobinud enam endise ratsionalistliku maailmapildiga ja tema reaalsus muutus. Ta hakkas mõtlema, et kui see asi, mida talle räägiti, pole tõsi, siis mida on veel talle valetatud?

 

Eisenstein on muu hulgas kirjutanud raamatu “Püha majandus”, milles ta lähtub arusaamast, et meie loogika toetub teatud mütoloogiale ning näitab, kuidas see mütoloogia mõjutab kõiki praegusi süsteeme.

Selle Youtube’i video all olevad lingid avavad sulle ukse Charles Eisensteini põnevasse mõttemaailma. Muu hulgas leiad siit ka Hardo Pajula intervjuu Eisensteiniga.

 

 

Head vaatamist!

 

Allikas: Edmund Burke´i Selts

Foto: integraleuropeanconference.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt