Kuidas jääda endale kindlaks, kui lähedased sind ei mõista?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2021 kell 10:30Tara Mullarkey on joogaõpetaja, ravitseja, ettevõtja ja elustiili mentor. Endine edukas New Yorgi korporatiivmaailma finantsist tegi oma elus kannapöörde, mis viis ta kolme aasta pikkusele rännakule Indiasse, Taisse, Balile, Austraaliasse, Uus-Meremaale, Marokosse ja Euroopasse. Olles ise läbinud sellise elustiili muutuse, annab Tara nõu, kuidas leida oma rada elu eesmärgi otsimisel, armastuses, heaolus ja külluses.

 

Kui sa oleksid küsinult minult, kui olin 25-aastane, mis on minu elu plaan, siis oleksin vastanud järgmist: abielluda oma tollase poiss-sõbraga, osta kodulinnas Connecticutis maja, saada lapsed, omandada magistrikraad ja töötada ennast karjääriredelil üles. Kui sa oleks öelnud, et selle asemel lahkun ma oma töökohalt Manhattanil finantssektoris, et õppida joogat, reisida mööda maailma ringi ning jääda lõpuks paigale Kariibi mere äärde Mehhikosse, ei oleks ma sind uskunud.

Kuid erinevad elusündmused andsid mulle julgust vaadata tõsiselt oma elu kõrvalt ja ma nägin, et hoolimata sellest, et olin oma plaani järgi õigel teel, ei olnud ma õnnelik. Mul olid pikad tööpäevad ja palju sõitmist, mu suhted lagunesid laiali ja mu mõistuses valitses hüsteeriline segadus.

Võib-olla oled ka sina märganud, et ühiskonna poolt seatud “linnukesed“ ja vajalikud sammud ei taga õnnelikkust. Tegelikkuses vajad sa hoopis vaimsust ja südamerahu. Sinu parim eesmärk on elu, mis on täidetud vabaduse, armastuse ja teiste teenimisega. Loomulikult soovid, et sellise eluga kaasneks ka majanduslik küllus, suurepärane partner ja lapsed ning elu kohas, mis toidab sinu loovust. Teisisõnu, sa tahaksid kõike ja miks ka mitte?

Probleem tekib siis, kui enamus inimesi sinu ümber ei mõista seda. Kui sa elad “ebatavaliselt“ nagu reisides ja välismaal elades, enda äri alustades või südame kutset järgides, näib see stabiilsust hindavate inimeste jaoks liialt riskantne. Nad ei mõista seda. Nad kardavad sinu päras ja salamisi kadestavad sind. Keeruliseks teeb taolise olukorra see, et nende hirm võib ka sind nakatada ning sa võid hakata kahtlema südame kutse järgimise mõistlikkuses. Kahtled, kas tuled toime, tehes seda, mida armastad, seal kus sulle meeldib ja nendega, keda armastad.

 

Kuidas mitte käia sissetallatud radu ja leida oma tee?

* Pühenda iga päev aega mõne vaimse praktika jaoks nagu jooga, meditatsioon, palved või rituaalid.

* Võta võimalikult tihti aega, leidmaks sidet oma sisetundega, et sa kuuleksid oma intuitsiooni, südant ja hinge valjemini kui laitvaid hääli sinu ümber.

* Leia kogukond sarnaste vaadetega inimestest. Veeda rohkem aega inimestega, kes sind mõistavad, inimestega, kes samal kombel loovad ise enda teerada. Piira aega, mida sa veedad sõprade ja pereliikmetega, kes sinu nägemust ei toeta.

* Ole tugev, kartmatu ja ustav. Ole viimase peal jumalus või jumalanna!

Tea, et sa oled jumalik olend ning sul on maailmale pakkuda midagi erilist, mida mitte kellelgi teisel ei ole. Maailm vajab sinu andeid.

 

Allikad: Mind Body Green, Tara Mullarkey koduleht

Foto: Pixabay / Pexels

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt